کد خبر : ۴۹۲۳۰۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
ادای احترام شخصیت های سیاسی استرالیا و ویتنام به جانباختگان سانچی

مقیم/ جمعی از شخصیت های سیاسی و سفیران مقیم استرالیا و ویتنام با حضور درسفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در این دوکشور با امضای دفتر یادبود، به جان باختگان نفتکش سانچی ادای احترام کردند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  در سفارت خانه های ایران در کانبرا و هانوی علاوه برگشایش دفتر یادبود همزمان با اعلام عزای عمومی ،پرچم کشور نیز به حالت نیمه افراشته درآمد. 
بر اثر برخورد کشتی چینی حامل گندم با نفتکش ایرانی در سواحل شانگهای در 16 دیماه، 30 نفر دریانورد ایرانی به همراه دو تبعه بنگلادشی بر اثر آتش سوزی و غرق شدن نفتکش جان باختند. نفتکش ایرانی روز یکشنبه 24 دیماه به طور کامل در دریای چین غرق شد.
این سفارت خانه ها همچین با صدور اطلاعیه ای سانحه دلخراش تصادف کشتی سانجی و جان باختن مظلومانه تعدادی از کارکنان و ملوانان کشورمان را به ملت بزرگ ایران تسلیت گفتند و با خانواده های دریانوردان دریا دل ایرانی ابراز همدردی کردند.
نوئن چون کیین؛ مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه ویتنام و کاردار سفارت کوبا از جمله کسانی بودند که با حضور در سفارت ایران در هانوی ، ضمن ابراز تسلیت درگذشت کارکنان نفتکش ایرانی به مردم و دولت ایران، با خانواده قربانیان ابراز همدردی کردند.
طبق این گزارش دفتر یادبود دریانوردان ایرانی در درروزهای پنچ شنبه و جمعه 28 و 29 دی ماه 1396 به منظور ابراز همدردی و ادای احترام مقامات محلی و روسای نمایندگیهای دیپلماتیک و کنسولی در محل سفارت خانه های ایران در شهر های کانبرا و هانوی دایر خواهد بود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi