کد خبر : ۴۹۲۳۰۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
بازگشت تیم امداد و نجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کشور

مقیم/ تیم ایرانی عملیات امداد و نجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که به منظور نجات دریانوردان سانچی به دریای چین اعزام شده بودند امشب از شانگهای راهی تهران می شوند.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  این تیم که روز شنبه این هفته وارد بندرشانگهای شد بامداد یکشنبه این بندر را به منظور عزیمت به دریای شرقی چین، محل حادثه نفتکش ایرانی و به منظور ورود به کشتی سانچی ترک کرد اما به دلیل فراهم نشدن شرایط از جمله حرارات بالای 700 درجه سانتیگراد، انفجارهای مستمر و انتشار گازهای سمی، امکان ورود به کشتی فراهم نشد.
این تیم به فرماندهی امیر 'مرتضی درخوران' شب گذشته از دریای چین به شانگهای بازگشت و امشب راهی تهران خواهند شد.
16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.
پس از این واقعه، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروههای کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.
اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
در نهایت 24 دی نفتکش سانچی غرق شد و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.
بررسی های کارشناسی در این زمینه با هدف تعیین بروز علل واقعه در دست اقدام است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi