کد خبر : ۴۹۲۲۶۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
انتشار جلد دوم "بازشناسی مهاجرت"

مقیم/ دکتر حمید یزدانیان در جلد اول این سلسله کتاب هایی که در قطع پالتویی و توسط موسسه نشر شهر منتشر می گردد به مبانی دینی پدیده مهاجرت پرداخته و آن را از منظر قرآن کریم، روایات، سنت و سیره پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام و بزرگان دینی بررسی کرده بود.

به گزارش مقیم، موضوع مورد بحث در جلد دوم این سلسله کتاب ها، پدیده مهاجرت نخبگان و تاثیرات ژئوپلیتیکی این مهاجرت ها بر کشور مهاجرفرست و مهاجرپذیر می باشد.

در بخشی از جلد دوم آمده است:

" نکته مهم در تاثیر ژئوپلیتیکی مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور نوع مدیریت اعمال شده در این عرصه می باشد. با توجه به علائق ژئوپلیتیکی مهاجرین، مدیریت مناسب و هدفمند می تواند وزن ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران را در دنیا ارتقاء دهد که حمایتهای جمعی ایرانیان مقیم در برخی مقاطع از عنوان خلیج فارس و یا تظاهرات ضد جنگ از این نمونه است. و بالعکس سوء مدیریت در این عرصه می تواند سبب آسیبهای جبران ناپذیری شود و تعلق ژئوپلیتیکی نخبگان مهاجر به سرزمین مادری را از بین ببرد."

همچنین جلد سوم این سلسله کتاب ها با زیر عنوان " نقش عملیات غرب در مهاجرت" نیز به قلم دکتر یزدانیان، پژوهشگر حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی در دست چاپ بوده و به زودی به علاقمدان مطالعه این پدیده اجتماعی عرضه خواهد شد.

این کتاب ها را می توانید از موسسه نشر شهر به آدرس: تهران ، میدان آرژانتین، ابتدای بلوار آفریقا ، روبروی پارک سوار بیهقی، پلاک 6، موسسه نشر شهر ، تلفن 88421906 و 88448305 تهیه نمائید.

تدبیر ۲۴

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حمید یزدانیان     |     بازشناسی مهاجرت     |     کتاب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi