کد خبر : ۴۹۲۲۳۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
هتل های ایران باید بتواند غذای چینی به چینی ها عرضه کنند

سفیر اسبق ایران در چین گفت: هتل های ایران که به ویژه به چینی ها خدمات می دهد باید بتواند غذای چینی در رستوران های خود عرضه کنند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  فریدون وردی نژاد سفیر اسبق ایران در چین اظهار کرد:  پیشنهادات عرضه شده این هست که وقتی که گردشگران چینی وارد ایران می گردند در هنگام عرضه ویزا به آنان یک شماره تلفن نیز داده گردد تا هر زمان مشکلی پیدا نمودند بتوانند با آن شماره ارتباط دریافت کنند و کسی که پشت خط هست بتواند با زبان مسط چینی متوجه مشکل آن گردشگر گردد و خدمات لازم را به وی در اسرع وقت عرضه کند.

وی اظهار کرد: این اقدام باید برای افرادی که در ایران اقامت دارند فراهم گردد علاوه بر این باید به مبحث خدمات غذا طبق سلیقه چینی ها و برای گردشگران ایرانی که به چین عزیمت می کنند توجه گردد. چون که برای ایرانی ها و چینی ها غذا یک معضل هست.

وردی نژاد گفته بود: هتل های ایران که به ویژه به چینی ها خدمات می دهد باید بتواند غذای چینی در رستوران های خود عرضه کنند.

در حوزه سیاست هم چینی ها نوآوری داشته اند.

وی اظهار کرد: چین در حال دگرگونی هست، در حوزه گردشگری نیز همین گونه هست. در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۳۵ میلیون گردشگر چینی عزیمت بیگانه داشتند در حالی که در سال ۲۰۰۰ این تعداد تنها ۸۳ میلیون نفر بوده هست. از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ میزان عزیمت گردشگران چینی دو برابر شده هست. گردشگران چینی در سال گذشته ۲۶۱.۱ ۱ میلیارد دلار در خارج از کشور هزینه کردند این میزان هزینه دو برابر نرمال بین المللی هست یعنی یک چینی دو برابر گردشگران  آمریکایی و آلمانی در کشورهای دیگر هزینه می کنند.

وی اظهار کرد: یکی از مقاصد با اهمیت عزیمت چینی ها کازابلانکا هست این شهر در کشور مراکش برای آن انتخاب شده که آنان فیلم کازابلانکا را فراوان دیده اند و موجب شده این شهر یکی از مقاصد با اهمیت گردشگری آنان گردد.

این محقق اظهار کرد: درست هست که غذای چینی بسیار با اهمیت هست اما باید بدانیم آنان اهل تشریفات می باشند ولی ما هنوز قادر نبوده ایم تشریفات لازم را در اختیار آنان قرار دهیم. هنوز تورگردانان ما چینی ها را بیگانه نمی دانند.

وی اظهار کرد: ترجیح چینی ها بر این هست که وقتی به یک عزیمت بیگانه می روند همزمان از چند کشور بازدید کنند، حالا ۴۰۰ هزار توریست چینی به ترکیه می رود ما توان داریم طوری برای آنان برنامه ریزی کنیم که این تعداد به ایران نیز بیاید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi