کد خبر : ۴۹۲۲۱۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
همه باید به اجرای موثر و کامل برچام ادامه دهند

مقیم/ سفیر چین در سازمان ملل متحد گفت: برجام دستاورد چندجانبه گرایی و الگویی برای حل مسالمت آمیز مسایل بین المللی دانست و همه باید به اجرای موثر و کامل این توافق ادامه دهند.

به گزارش مقیم،  وو هایتائو روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع منع گسترش سلاح های کشتار جمعی برگزار شد، افزود: تهدید کنشگرهای غیر دولتی و همچنین نواقص مربوط به ساختارهای منع گسترش سلاح های کشتار جمعی دو موضوع مهمی است که رسیدن به اهداف موضوع این جلسه را تهدید می کند.
وی ادامه داد منع گسترش سلاح های هسته ای یک موضوع امنیتی است و لازمه رسیدن به آن اقداماتی از قبیل بازتعریف روابط بین الملل و اقدام برای توقف جنگ ها و برقراری صلح است.
سفیر چین در سازمان ملل متحد اضافه کرد موضوع تهدید هسته ای کره شمالی باید به مسیر عقلانی و درست آن برگردد و تنش ها برطرف شود.
هایتائو اظهار کرد استانداردهای دوگانه باید از رفتار بین الملل حذف و تساوی حقوق به عنوان اولین قدم برای رسیدن به اهداف منع گسترش پیگیری شود.
وی خاطرنشان کرد به جای محدود کردن کشورها از استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای، جامعه بین الملل باید فضا را برای استفاده های صلح آمیز آماده کرده و کشورها را از حقوقشان محروم نکند.
این مقام نمایندگی چین در سازمان ملل متحد تاکید کرد چین تلاش های زیادی برای حرکت به سمت مذاکره بر سر موضوع هسته ای کره انجام داده است و از همه کشورها درخواست همکاری مناسب دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi