کد خبر : ۴۹۲۱۷۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
ترجمه کتاب «لباس عید گنجشک» به زبان ایتالیایی

مقیم/ به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در رُم کتاب «لباس عید گنجشک» اثر مصطفی رحماندوست به زبان ایتالیایی، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش مقیم، کتاب «لباس عید گنجشک» اثر مصطفی رحماندوست در قالب طرح (تاپ) به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در رُم و مركز ساماندهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به زبان ایتالیایی با شمارگان 1000 نسخه، ترجمه و منتشر شد.

کتاب «لباس عید گنجشک» که برگردان ایتالیایی آن را خانم بیانکا ماریا فیلیپّینی، استاد زبان و ادبیات فارسی انجام داده است، با عنوان " I Vestiti nuovi del passerotto" توسط انتشارات ایل چرکیو در 24 صفحه چاپ شده است.

ایل چرکیو، ناشر ایتالیایی «لباس عید گنجشک» در سامانه اطلاع رسانی خود در باره این اثر می‌نویسد: این کتاب، اولین ترجمه ایتالیایی قصه کهن کودک و اخلاق آموز ایرانی است که در آن درس «حقیقت» و «مهربانی» به کودکان داده می‌شود که آموزه‌هایی ماندگار برای بزرگترها نیز هستند.

همچنین در ادامه با معرفی خانم «ندا عظیمی» به عنوان تصویر گر برجسته ایرانی، تصویر گری کتاب را نیز دلیلی دیگر بر فاخر بودن اثر، ذکر می‌کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi