کد خبر : ۴۹۲۱۲۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
دیدار وابسته فرهنگی ایران در مراچی با شیخ زاید

مقیم/ وابسته فرهنگی كشورمان در كراچي با شیخ زاید نویسنده و محقق مرکز تحقیقات اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم،  عمر حیات سیال، از اساتید و محققین مرکز تحقیقات اسلامی شیخ زاید دانشگاه کراچی و نویسنده کتاب‌ها، مقالات و آثار ادبی و علمی متعدد، با حضور در خانه فرهنگ ايران در کراچی، با محمدرضا باقري، وابسته فرهنگی كشورمان در كراچي ديدار و گفت‌وگو كرد.

عمر حیات سیال در آغاز اين ديدار جدیدترین کتاب منتشره خود با عنوان «اقبالِ کودکان» در زمینه شرح اشعار اقبال لاهوری مرتبط با کودکان را به مسئول خانه فرهنگ كشورمان اهدا كرد؛ سپس درباره این اثر ادبی كه گزیده اشعار علامه محمد اقبال لاهوری برای کودکان است، گفت: مدت کوتاهی پس از انتشار، این کتاب مورد استقبال مدارس کراچی قرار گرفت و هم‌اکنون در تعدادی از مدارس ابتدایی دولتی جزو متون درسی تعیین شده است.

وي در ادامه درباره جایگاه مرحوم اقبال لاهوری و نقش برجسته او در بیداری اسلامی به ویژه در شبه قاره، مطالبی را بيان كرد.

محمدرضا باقری، مسئول نمایندگی فرهنگی ايران در كراچي پاكستان هم ترویج هرچه بیشتر تمامی ابعاد اندیشه‌های ناب علامه اقبال را برای جهان اسلام و پاکستان بسیار ضروری برشمرد و گفت: اندیشه‌های اقبال روح مسلمانان را در باور عمیق به اندیشه‌های اصیل اسلامی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی به طور فزاینده رشد و ارتقاء خواهد داد.

وي تأكيد كرد: به طور یقین تربیت و آگاهی‌بخشی به نسل کودک و نوجوان مسلمان، از بهترین بسترها برای پایه‌ریزی تمدن نوین اسلامی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi