کد خبر : ۴۹۲۰۶۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
سفر تیم کشاورزی نیوزلند به شیروان

مقیم/ فرماندار شیروان گفت: تیم کشاورزی از نیوزلند و مجید دهقان شعار سفیر سابق ایران در نیوزلند سه شنبه هفته جاری به مدت سه روز به شیروان سفر می کنند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، امین رضا مرآتی  در جمع شماری از مسئولان شهرستان اظهار کرد: این تیم از ظرفیت ها و توانمندی های این خطه در بخش کشاورزی آشنا خواهند شد.
وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون بیش از نیمی از گوشت مرغ خراسان شمالی در شیروان تولید می شود اظهار کرد: این شهرستان 30 واحد مرغداری و 500 هزار راس دام سبک دارد.
وی گفت: با توجه به صنایع وابسته به دام با تاکید بر پشم قرار است مشورت هایی از این گروه صورت گیرد که هم مستقیم عامل تولید باشد و هم می تواند مشاغل وابسته ایجاد کند.
مرآتی با بیان اینکه اگر این پروژه موفق باشد کار تخصصی نیوزلند را اینجا انجام می دهیم و در حوزه امور دام می توانیم موثر واقع شویم افزود: هم اکنون جزء مصرف خانگی بخش عمده پشم تولیدی را معدوم می کنند که این خود سرمایه است.
نماینده عالی دولت در شیروان بازدید از ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند کردی،منطقه گردشگری گلیل، مراوه تپه و جلسه تبادل نظر با دامداران و کشاورزان شیروان را از جمله برنامه های این تیم در این شهرستان عنوان کرد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi