کد خبر : ۴۹۲۰۲۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
افزایش نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه به بهانه مبارزه با تروریسم

مقیم/ سفیر پیشین ایران در لبنان معتقد است آمریکا نیروهای نظامی خود را به بهانه مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه افزایش می‌دهد.

احمد دستمالچی سفیر پیشین ایران در لبنان ، در تحلیل علت افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت افراطی و یکجانبه‌گرای  ترامپ، روحیه تهاجمی او در منطقه بیش از گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرده بود کمتر در امور منطقه دخالت می‌کند و نسبت به مسائل داخلی و زیرساخت‌های آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

کارشناس سیاست خارجی یادآور شد: ترامپ همواره با سیاست‌های خود تصمیمات یکجانبه‌ای اتخاذ می‌کند و قصد دخالت بیشتری در منطقه دارد که البته این اقدام او منجر به آشوب و ناامنی بیشتری خواهد شد.

دستمالچی بیان کرد: با افزایش نیروهای نظامی آمریکا در خاک افغانستان و سایر سیاست‌های ترامپ باید شاهد دخالت‌های بیجای آمریکایی‌ها در امور منطقه باشیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در مقطعی تعداد نظامیان خود را از افغانستان کاهش داد، تصریح کرد: طبق استراتژی جدید آمریکا قرار است این کشور نیروهای خود را در منطقه خاورمیانه، شرق آسیا، افغانستان و پاکستان  به بهانه مبارزه با تروریسم افزایش دهد.

کارشناس سیاست خارجی گفت: افزایش نیروهای نظامی آمریکا در منطقه باعث افزایش آشوب و ناامنی نسبت به گذشته می‌شود در حالیکه پاکستان به شدت نسبت به سیاست‌های مداخله‌گرایانه آمریکا و ترامپ معترض است و اخیرا هم تنش بسیاری میان دو کشور در همین خصوص صورت گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi