کد خبر : ۴۹۱۰۲۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
دیدار سفیر ایران در سوریه با معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه گفت :جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری برای روانسازی عملیات کمک رسانی سازمان ملل متحد به مناطق نیازمند در سوریه را دارد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، جواد ترکابادی پنجشنبه شب در دیدار با مارک لوک معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه در سفارت ایران در سوریه، اظهار داشت: علاقمندی جمهوری اسلامی ایران به حضور فعال در اقدامات منجر به کاهش رنج انسان ها در مناطق بحرانی جهان، مهمترین اقدام است که در سوریه نیز با دولت این کشور در این زمینه همکاری می کند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی همکاری برای روانسازی عملیات کمک رسانی سازمان ملل متحد به مناطق نیازمند در سوریه را دارد.
سفیر ایران در سوریه گفت که مهمترین نیاز انسان ها در مناطق بحران زده، کاهش تاثیر اقدامات ضد انسانی گروه های تروریستی و دور ساختن کابوس تروریزم از طریق بازگرداندن ثبات به این مناطق است.
معاون دبیر کل سازمان ملل نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر خود به تهران، ملاقات با مقامات بلند پایه ایرانی را بسیار سازنده ارزیابی کرد و گفت که علاوه بر اوضاع دلخراش مردم یمن، مسایل کمک های انسان دوستانه در سوریه بیشرین توجه را به خود معطوف داشته است. 
مارک لوک با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق مختلف سوریه و نتایج دیدارهایش با مقامات این کشور را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کمک های انسان دوستانه به همه آسیب دیدگان مورد توجه سازمان ملل است و مساعدت جمهوری اسلامی ایران در صحنه سوریه نیز ارزشمند است. 
تحولات اوضاع در منطقه، سوریه و همچنین زمینه های همکاری مشترک برای کاهش رنج های مردم مناطق بحران زده بویژه در سوریه در این نشست مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi