کد خبر : ۴۹۰۹۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶
پاکستان، گسترش روابط محکم با ایران در تمامی زمینه ها را خواستار است

مقیم/ سفیر ایران در پاکستان با 'رانا محمد افضل خان' وزیر مشاور در امور اقتصادی پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، وزیر مشاور در امور اقتصادی پاکستان در این دیدار بر لزوم گسترش روابط دو کشور در همه زمینه ها به ویژه تجارت با توجه به روابط ایران و پاکستان و مشترکات فرهنگی و نیازهای اقتصادی و تجارت دو ملت تاکید کرد.
وی در این دیدار، برقراری ارتباطات و کانال بانکی بین دو کشور را از اولویت های کاری خود خواند و گفت:برای تحقق این هدف، از تمامی توان برای رفع مشکلات فر روی تجارت و امور اقتصاید دو کشور استفاده می کنم.
'رانا محمد افضل خان' در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد:با مقامات ارشد بانک های دولتی و بانک مرکزی پاکستان نیز بزودی دیدار برگزار می شود تا این مشکل بزودی حل شود.
وی با تاکید بر عزم خود و دستگاه زیر مجموعه برای رفع مشکلات تجرات دو کشور گفت: با توجه به اینکه بانک های پاکستان خصوصی هستند، لازم است برخی اقدامات برای رونق تجارت دو کشور با همکاری این بانک ها انجام شود.
این عضو کابینه فدرال دولت پاکستان در بخش پایانی سخنانش در این دیدار گفت:پاکستان، گسترش روابط محکم با ایران در تمامی زمینه ها را خواستار است و ایران را همسایه و برادر خود می داند و باید برای مشکلات موجود راه حل درست و منطقی پیدا کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در این دیدار، از سرگیری روابط بانکی بین ایران و پاکستان را عامل مهم برای تقویت همکاری تجاری دو کشور برادر و همسایه عنوان کرد.
'مهدی هنردوست' با بیان امضای تفاهم نامه همکاری بانکی ایران و پاکستان، اجرایی شدن مفاد ان را از وزیر مشاور در امور اقتصادی خواستار شد.
وی با بیان اینکه دشمنان مشترک دو کشور ایران و پاکستان در حال فعالیت هستند، گفت:جمهوری اسلامی ایران برای گسترش بیشتر روابط دوجانبه با پاکستان در تمامی زمینه ها آماده است.
به گزارش ایرنا، رفع مشکلات مربوط به نبود کانال بانکی بین دو کشور ایران و پاکستان از خواسته های بازرگانان و فعالان اقتصادی دو کشور بوده است.
سردار ایاز صادق رییس مجلس ملی پاکستان نیز در سفر اخیر' علی لاریجانی' رییس مجلس شورای اسلامی به اسلام آباد و دیدار دوجانبه در خصوص رفع این مشکل قول مساعد داد.
آمار رسمی موجود درخصوص حجم صادارات و واردات میان ایران و پاکستان، حاکی است در سال 1394، کل مبادلات تجاری رسمی میان دو کشور 861 میلیون دلار بود که این رقم در سال 1395 سیر صعودی خود را آغاز کرد. 
حجم تجارت دو سویه میان ایران و پاکستان در سال 1395 به بیش از یک میلیارد و 150 میلیون دلار افزایش یافت و انتظار می رود در پایان سال جاری، تجارت میان دو کشور نسبت به سال گذشته نیز افزایش یابد. 
ارزش اقلام صادراتی ایران به پاکستان در سال 1395 بیش از 795 میلیون دلار و واردات از این کشور همسایه حدود 365 میلیون دلار بود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi