کد خبر : ۴۹۰۹۲۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶
کاهش آمار مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور

مقیم/ مطابق گزارش سالانه «سیا» در ارتباط با آمار مهاجرت کشورها، آمار مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور کاهش چشمگیر یافته است.

به گزارش مقیم و به نقل از صدا و سیما، گزارش سالانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» در ارتباط با آمار مهاجرت کشور‌ها منتشر شد که در این گزارش، جمهوری اسلامی ایران با نسبت ۷ صدم نفر مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت، در جمع ۱۰ کشور جهان با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار گرفته است.

کشور‌های سوریه با نسبت ۱۹ و ۷۹ صدم، اردن با ۱۳ و ۲۴ صدم و مالدیو با ۱۲ و ۶۸ صدم در صدر فهرست کشور‌های مهاجر فرست در دنیا قرار گرفته‌اند و در این میان کشور‌های قطر و لوکزامبرگ به ترتیب با نسبت‌های ۲۲ و ۳۹ صدم و ۱۷ و ۱۶ صدم در صدر کشور‌های جذب کننده‌های مهاجر به نسبت جمعیت خود به ازای هر هزار نفر قرار دارند.

عدد مهاجرت از ایران نسبت به سال ۲۰۱۵ از ۸ صدم به ۷ صدم به ازاء هر هزار نفر جمعیت کاهش یافته و میزان مهاجرفرستی عربستان ۵۵ صدم عنوان شده که چیزی معادل ۸ برابر ایران به نسبت جمعیت به ازای هر هزار نفر است.

در ماه گذشته آمار و اسناد معتبر در خصوص کاهش مهاجرت مغز‌ها برگرفته از منابع معتبر و از سوی سازمان‌های بین المللی توسط پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری منتشر شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان خارج از کشور     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi