کد خبر : ۴۹۰۸۹۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶
سفر نخبگان تئاترجمهوری آذربایجان به ایران

مقیم/ رایزن فرهنگی سفارت سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: گروهی از نخبگان تئاتر جمهوری آذربایجان به کشورمان جهت آشنایی با تئاتر ایران به ایران سفر می کنند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، اصغر فارسی، روز دوشنبه در دیدار با « آذر پاشا نعمت اف» ، رئیس تئاتر دولتی جمهوری آذربایجان ، در خصوص راهکارهای توسعه همکاری‌های مشترک در حوزه تئاتر میان دو کشور، با وی گفت وگو و تبادل نظر کرد.رایزن فرهنگی کشورمان ، در این دیدار که تعدادی از دانشجویان رشته‌های مختلف تئاتر نیز برای آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ و هنر ایران حضور داشتند، ضمن بیان ویژگی‌های منحصر بفرد مناسبات و روابط فرهنگی بین دو کشور در همه حوزه‌های فرهنگی و هنری، تئاتر را نیز با وجود مشترکات فرهنگی فراوان از جمله فعالیت‌های مؤثر در روابط فرهنگی فیمابین ایران و جمهوری آذربایجان دانست.
فارسی، با بیان سوابق برخی از همکاری‌های هنری و فرهنگی بین دو کشور و برگزاری مشترک فعالیت‌های هنری در دیگر رشته‌ها مانند موسیقی، گفت: تئاتر نیز با توجه به گستره کاری و تنوع آن می‌تواند موضوع همکاری مشترک قرار گیرد.
وی همچنین، با اشاره به هماهنگی‌های بوجود آمده برای اعزام گروهی از نخبگان تئاتر جمهوری آذربایجان به کشورمان جهت آشنایی با تئاتر ایران، حضور تعدادی از نخبگان این مرکز را در گروه اعزامی یاد شده مورد تأکید قرار داد.
آذر پاشا نعمت اف، رییس تئاتر دولتی جمهوری آذربایجان آمادگی همه جانبه این مرکز هنری را برای ارتقاء سطح مناسبات، بویژه در حوزه فعالیت‌های مشترک و تبادل هیأت‌های تئاتر اعلام کرد.
وی به سفر بسیار خاطرانگیز اخیر خود همراه با مسئولان فرهنگی جمهوری آذربایجان به کشورمان بخصوص سفر به مشهد مقدس و زیارت حضرت امام رضا(ع) اشاره کرد و ایران را کشوری پیشرفته و مدرن دانست.
آذر پاشا نعمت اف تأکید کرد: شناخت ایران و پیشرفت‌های بعمل آن برای دانشجویان و جوانان جمهوری آذربایجان لازم و ضروری است.
در این دیدار همچنین مقرر شد رایزنی فرهنگی کشورمان با هماهنگی با سایر مراکز مرتبط در ایران و مرکز یاد شده، پیگیری‌های لازم را برای فراهم‌سازی شرایط مبادله هیأت‌های هنری در حوزه تئاتر و دیگر اقدامات مؤثر در این ارتباط بعمل آورد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سند همکاری ایران و آذربایجان     |     ایران و آذربایجان     |     آذربایجان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi