کد خبر : ۴۹۰۸۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶
عربستان مداخله هایی در بخش های کردنشین در ایران دارد

مقیم/ یک نشریه چینی با انعکاس دخالت های سران برخی کشورها در امور داخلی ایران نوشت: ایران نیازی به مداخله بیگانگان در امور خود ندارد.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، گلوبال تایمز چین نوشت: عوامل داخلی و خارجی درباره تحولات اخیر در ایران تاثیر گذار است و مداخله های عربستان و آمریکا در امور داخلی ایران و اغتشاشات اخیر مورد توجه قرار گرفته است.
این گزارش می افزاید، عربستان مداخله هایی بخصوص در بخش های کردنشین در ایران دارد و تسلیحاتی را به آن مناطق ارسال کرده است.
گلوبال تایمز می نویسد، هنوز میزان مداخله آمریکا در امور داخلی ایران و تحولات و اعتراضات اخیر مشخص نیست و ترامپ توییت هایی را در این باره نوشته است.
روزنامه چینی تصریح کرده که مسایل، تحولات و تغییرات اقتصادی در اعتراضات هم تاثیرگذار بوده و بعضا در ایران چنین رویدادهایی در سال های اخیر وجود داشته است.
در این گزارش تاکید شده که طبیعتا ایران هم مانند بسیاری از کشورها مسیر رشد خود را طی می کند و آمیزه ای از تحولات سنتی و مدرن و تغییرات نوین می تواند در شکل گیری برخی از اعتراضات موثر باشد.
گلوبال تایمز می نویسد، مداخله نیروهای خارجی در تحولات ایران هرگز کمکی به حل مساله نکرده و نمی کند و هیچکس نمی خواهد شاهد آشوب و اعتراضات در ایران باشد و حکومت تهران البته می تواند اوضاع را کنترل کند و از ثبات خود حراست به عمل آورد و تحولات اخیر خطری برای حکومت ایران نیست.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi