کد خبر : ۴۹۰۸۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶
بسیاری از اقلام هنری، فرهنگی موزه ملی پاکستان مربوط به ایران است

مقیم/ مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی با ريیس موزه ملی پاکستان دیدار و بر ضرورت تحکیم روابط فرهنگی تاکید کردند.

 به گزارش مقیم، محمدرضا باقری، مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی پاكستان به منظور تقویت و تحکیم روابط فرهنگی و جلب همکاری در برگزاری هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت دهه مبارک فجر و بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با سید محمد شاه بخاری، ريیس موزه ملی پاکستان در کراچی ديدار و گفت‌وگو كرد.

ريیس موزه ملی پاكستان در اين ديدار با اشاره به همکاری‌های پيشين اين موزه با خانه فرهنگ ايران در برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک از قبیل همایش‌ها و نمایشگاه‌های هنری و قرآنی، گفت: بسیاری از اقلام هنری، فرهنگی و سابقه باستانی موزه ملی پاکستان مربوط به ایران باستان و ایران بعد از ظهور اسلام است.

وي با بر تأكيد بر اينكه وجود اين اقلام نشانگر دوستی و روابط تنگاتنگ بین دو ملت مسلمان و همجوار است، كرد: طی هزار سال گذشته زبان فارسی، زبان رسمی و علمی شبه قاره بود؛ بنابراين بخش عمده‌ای از میراث مکتوب زبان فارسی این سرزمین به زبان فارسی در موزه ملي پاكستان نگهداری می‌شود که در میان آنها نسخه‌های منحصربفردی وجود دارد.

در ادامه مسئول خانه فرهنگ ايران در كراچي مطالبي را درباره برگزاری هفته فیلم جمهوري اسلامی ایران بیان كرد. محمدرضا باقري گفت: خانه فرهنگ ايران در نظر دارد هفته فیلم‌های ایران را به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در آینده‌اي نزدیک در کراچی برگزار كند. بر اساس جایگاه ویژه موزه ملی پاکستان در کراچی، در حال بررسی و امکان‌سنجی برگزاری افتتاحیه هفته فیلم در آمفی تئاتر موزه ملي هستيم.

در پايان رييس موزه ملي پاكستان آمادگی اين موزه براي همكاري در برگزاري اين هفته سينمايي را اعلام كرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi