کد خبر : ۴۹۰۸۲۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶
بیشتر معادن استان زنجان، کوچک مقیاس است

مقیم/رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: بیشتر معادن استان زنجان کوچک مقیاس است.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا امور غیرحاکمیتی در حوزه معادن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت به سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان واگذار شده و این کارها در راستای خصوصی‌سازی و کوچک کردن بدنه دولت‌ها است.

این مسئول ادمه داد: معادن استان زنجان در مناطق دورافتاده واقع شده و نزدیک شهر نیست و علاوه ‌بر مشکل دور بودن این معادن مشکل دیگر این است که اکثر معادن استان کوچک مقیاس بوده و فقط معدن بزرگ سرب و روی انگوران در استان است که مقیاس بالایی دارد.

وی با اشاره به نقش موثر معادن در توسعه اقتصادی، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که معادن نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان دارند و باید در راستای حل مشکلات صاحبان معادن و معدنکاران اقدامات اساسی انجام داد و قوانین جدیدی با توجه به شرایط جدید و وضعیت معادن در راستای بهبود وضعیت معدن‌ها تصویب و اجرایی کرد و یکی از بزرگ‌ترین مشکل بهره‌برداران در حوزه فعالیت خود، وجود معارضان محلی و روستایی است که با فرهنگ‌سازی حل می‌شود.

حمیدی افزود: باید فرهنگ‌سازی کافی در زمینه فعالیت معدن به ویژه در بین روستاییان انجام شود و در صورت حمایت ارگان‌های ذی‌صلاح واحد فرآوری در کنار معدن ایجاد شده و با این اقدام هزینه‌ها هم کاهش می‌یابد و ارزش افزوده بیشتری نصیب استان و معدن‌کاران زنجانی می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، با اشاره به آمارهای جهانی، یادآور شد: بر اساس آمارهای جهانی هر یک شغل در معدن، 17 شغل پایین‌دستی را ایجاد می‌کند و بر این اساس و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در استان و با اکتشافات جدید می‌توان انتظار افزایش تعداد شاغلان در بخش معدن و صنایع معدنی را در استان داشت.

وی تصریح کرد: کشورها با داشتن نیروی انسانی کارآمد و ذخایر معدنی امید به توسعه دارند و ما در کشور و استان خود نیز هر دوی این محرک‌های توسعه‌ای را داریم و با استخراج معادن در زمان حاضر می‌توان برنده بازارهای جهانی فروش بود زیرا با بازگشت این موادمعدنی فروخته شده در آینده به چرخه بازیافت دیگر زمان فروش و بهره‌برداری از این معادن گذاشته است و دیگر بازاری برای عرضه وجود ندارد پس بهتر است در زمان حاضر با رعایت قوانین و ضوابط از بازارهای موجود نهایت استفاده را ببریم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سازمان صنعت     |     منطقه زنجان     |     معادن     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi