کد خبر : ۴۹۰۷۲۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
دیدار رایزن فرهنگی ایران در بغداد با نمایندگان دفتر آیت الله مکارم شیرازی

مقیم/ با رايزن فرهنگي ايران در بغداد با نمایندگان دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی به منظور بحث و تبادل نظر درباره پیش‌نشست همایش بین‌الملی نقش شیعه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش  مقیم ، حجت‌الاسلام و المسلمین خوشخو، معاون ارتباطات و بین‌الملل کنگره جهانی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی دفتر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی، با حجت‌الاسلام غلامرضا اباذري، رایزن فرهنگی کشورمان در بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که حجت‌الاسلام نخعی نیز حضور داشت، خوشخو در سخناني، هدف از این دیدار و سفر به کشور عراق را بررسی موقعیت زمانی و مکانی و همچنین، شرایط اجتماعی برای برگزاری همایش یک روزه نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی دانست.

حجت‌الاسلام اباذری به اهمیت نقش علماء در ترویج شیعه و روشنگری آنها در افکار مردم اشاره کرد و گفت: در شرایط کنونی پس از پیروزی مردم عراق بر گروهک تروریستی داعش و نجات این کشور لازم است هماهنگی‌های بیشتر جهت توسعه در زمینه‌های فرهنگی و علمی برای مردم کشور عراق صورت گیرد.

رايزن فرهنگي كشورمان در بغداد افزود: برگزاری اینگونه نشست‌ها و همایش‌هاي تخصصي در باره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی با حضور نخبگان و روحانیون دو کشور حتی دیگر کشورهای اسلامی تأثیر بالای دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi