کد خبر : ۴۹۰۷۰۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶
حضور اساتید دانشگاه مالزی و سنگاپور در کنفرانس بین المللی «گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی»

مقیم/ رايزن فرهنگي كشورمان در مالزي گفت: هفت تن از اندیشمندان مالزی و سنگاپور در کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی حضور دارند.

به گزارش  مقیم، علی‌محمد سابقی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با اشاره به شركت هفت تن از اندیشمندان برجسته کشورهای مالزی و سنگاپور در نخستین کنفرانس بین‌المللی «گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی» گفت: این افراد که از استادان دانشگاه‌ها و فرهیختگان مراکز آموزشی ـ تحقیقاتی مالزی و سنگاپور هستند، با سفر به تهران مقالات خود را در این کنفرانس بین‌المللی ارائه می‌كنند.

وي افزود: پنج تن از استادان و محققان برجسته مالزیایی شامل حنفی حسین، از دانشگاه مالایا، احمد فوزی عبدالحمید، ازدانشگاه یواس ام، محمد اعظم، از مرکز مطالعات پیشرفته اسلامی، بخاری لوبیس، از دانشگاه یو آی ام، حنفی بن حسین، از دانشگاه یو ام و زاید احمد، از دانشگاه یو پی ام مالزی مي‌شوند.

رايزن فرهنگي كشورمان همچنين، گفت: خانم نورعایشه، ريیس بخش زبان مالایی دانشگاه ملی سنگاپور و محمد نواب محمد عثمان نیز، از دانشگاه تکونولوژی نانیانگ سنگاپور در این کنفرانس بین‌المللی شرکت خواهند کرد.

وي با بيان اينكه گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی 23 تا 25 دی‌ماه در ايران برگزار مي‌شود، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری تعدادی از دانشگاه‌های کشور به منظور ایجاد بستر تقویت پیوندهای فرهنگی و تاریخی مشترک اجتماعی میان ملت‌های آسیایی و مقابله با تهدیدهای فزاینده خشونت و افراطی‌گری، گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی را با حضور شخصیت‌های مهم مراکز علمی و فرهنگی و متفکران برجسته آسیا برگزار مي‌كند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و مالزی     |     سفیر ایران در مالزی     |     مالزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi