کد خبر : ۴۹۰۶۹۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶
بحران یمن، راهکار نظامی ندارد

مقیم/ سفیر ایران در روسیه گفت: ایران دنبال گفتگو و ایجاد ثبات در منطقه است.

به گزارش  مقیم و به نقل از ایلنا، مهدی سنایی در دیدار میخائیل باگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه و آفریقا با اشاره به روند رو به رشد روابط میان دوکشور ، تاکید کرد که ایران دنبال گفتگو و ایجاد ثبات در منطقه  است و شرایط حساس منطقه، اقتضاء دارد که رایزنی های دیپلماتیک در سطح دو جانبه و منطقه ای ، توسعه یابد.

وی با اشاره به مواضع مقامات کشورمان در بحران های سوریه و یمن ، خاطر نشان کرد: هیچکس از استمرار این بحران ها و درگیری ها سود، نخواهد برد و اگر این مسائل  با همفکری و مشورت میان کشورهای منطقه حل نشود، دیگران به این منطقه طمع خواهند ورزید.

سنائی تاکید کرد: رفتار اخیر آمریکا در تایید و انتقال سفارت آمریکا  به بیت المقدس، باعث شد که کشورهای اسلامی در مقابله با سیاست های آمریکا، متحد شوند.

باگدانوف در این دیدار با اشاره به شرایط حساس خاورمیانه بر استمرار رایزنی های میان دو کشور تاکید و اظهارکرد: کنگره ملی سوریه در اواخر ژانویه 2018 در سوچی، برگزار خواهد شد و کشورهای ضامن در روند آستانه قبل از آنها با هم در این باره دیدار و گفتگو خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: اوضاع یمن بعد از کشته شدن علی عبدالله صالح، پیچیده شده در عین حال بحران یمن، راهکار نظامی ندارد بلکه باید راهکار سیاسی و گفت‌وگوهای یمنی دنبال شود.   

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مهدی سنایی آشتیانی     |     مهدی سنایی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi