کد خبر : ۴۹۰۶۸۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶
فرانسه با مقام‌های ایرانی روابطی صریح دارد

مقیم/ رئیس جمهوری فرانسه در خصوص موضع‌گیری اخیر برخی کشورها در قبال مسائل ایران گفت: حفظ گفت وگوی دائمی با تهران حائز اهمیت است.

به گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، وی که  در حاشیه مراسمی به مناسبت سال نوی میلادی در جمع خبرنگاران سخن میگفت، ادامه داد: فرانسه با مقام‌های ایرانی روابطی صریح دارد و می‌خواهد این رابطه را حفظ کند. در غیر این صورت، بار دیگر کار به احیای «محور شرارت» خواهد انجامید.
اشاره وی به اصطلاحی است که ساخته و پرداخته «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای توصیف کشورهای ایران، عراق و کره شمالی و توجیه فعالیت‌های نظامی فرامرزی این کشور بود.
رئیس جمهوری فرانسه در ادامه با تاکید بر افزایش فشارهای بین‌المللی به ایران افزود: موضع رسمی که از سوی آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی دنبال می‌شود که از بسیاری لحاظ هم‌پیمان ما هستند، در واقع همان موضعی است که ما را به سوی جنگ سوق می‌دهد.
وی در خصوص سفرش به ایران گفت: پیش‌نیاز این سفر، بازگشت آرامش توام با احترام به آزادی‌ها است.
رئیس جمهوری فرانسه همچنین در بخشی از سخنان خود بار دیگر از توافق هسته‌ای حمایت و بر لزوم حفظ آن تاکید کرد.
مکرون پیش از این هم با ادعای اینکه ایران تاکنون «برداشت درستی از مواضع فرانسه نداشته است» گفته بود که پاریس موضعی «متوازن» در قبال تحولات خاورمیانه دارد.
فرانسه در ماه‌های گذشته همراه با دیگر کشورهای اروپایی علیه خواست آمریکا برای لغو و مذاکره مجدد در مورد برجام موضع گرفته است.
در همین رابطه سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور به تازگی بار دیگر تصریح کرده بود که این توافق نه قابل مذاکره و نه قابل اصلاح است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مکرون     |     ایرانیان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi