کد خبر : ۴۹۰۶۶۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶
انتظار افزایش گردشگران ایرانی در صربستان

مقیم/ معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری، مخابرات و تجارت صربستان گفت: انتظار افزایش شمار گردشگران از چین و ایران در سال جاری به صربستان می رود.

به گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، لیاییچ در گفت و گو با خبرگزاری خصوصی «بتا» صربستان، سال 2017 را موفق ترین سال به لحاظ ورود گردشگران برای این کشور با درآمد ارزی از گردشگری به میزان 1.2 میلیار یورو دانست. 
وی گفت که درآمد صربستان در ده ماه اول سال 2017 از گردشگری بالغ بر 971 میلیون یورو بوده است.
وی همچنین افزود که براساس برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به برقراری رژیم بدون روادید با چین و خط هوایی بین پکن و بلگراد، درآمد صربستان در سال جاری (2018) بالغ بر 1.4 میلیارد یورو خواهد بود که به راحتی این رقم قابل تحقق است.
لیاییچ همچنین اضافه کرد که از ژانویه امسال خط هوایی مستقیم تهران- بلگراد نیز برقرار می شود که بر افزایش گردشگران خارجی کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه افزایش قابل توجه تعداد گردشگران خارجی از چین و ایران را انتظار خواهد داشت، گفت که هدف برای سال 2018 افزایش تعداد گردشگران در صربستان به میزان 3.4 میلیون گردشگر است که از این میزان بیش از 1.6 میلیون نفر از گردشگران خارجی خواهند بود.
خاطرنشان می شود که لغو روادید برای اتباع ایرانی دارنده گذرنامه های عادی از دوم سپتامبر( 11 شهریور) به اجرا درآمد و متقابلا لغو روادید برای شهروندان صربستان دارای گذرنامه عادی ازاول نوامبر (دهم آبان ماه) اجرایی شد که این امر در جهت گسترش روابط دوستانه و نزدیکتر شدن مردم دو کشور بسیار مؤثر است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi