کد خبر : ۴۹۰۶۶۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶
دولت و مردم ایران بزودی شکست دیگری را برای طراحان آشوب رقم خواهند زد

مقیم/ سامانه اینترنتی یونانی 'پرونیوز' ریشه ایجاد آشوب را در ایران در شکست های بزرگ و بی سابقه آمریکا و دولتهای وابسته به آن در خاورمیانه ذکر کرد .

'به گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، تئوفراستوس اندروپلوس' دیروز (سه شنبه) در مقاله ای در این تارنمای پرمخاطب نوشت: سئوال اینجاست که چرا باید آشوبها در تنها کشور دارای مردم سالاری در منطقه خلیج فارس یعنی ایران رخ دهد و در کشورهای خودکامه منطقه از اعتراض خبری نیست و یا اگر هم هست در رسانه های وابسته به غرب سخنی از آنها به میان نمی آید.پشت پرده به اصطلاح 'تظاهرات خودجوش' چه می گذرد. 
اندروپلوس در ادامه تفسیر خود نوشت: دولت های ایران، سوریه و عراق به پیروزی رسیده اند و حاکمیت در دستان آنها قرار گرفته و این ضد منافع آمریکا در منطقه است و باعث شده 'استخوان های آمریکا و تمام هم پیمانانش خرد شود' و بخوبی متوجه شده اند که با قدرتی منطقه ای روبرو هستند و قادر به ادامه چپاول اموال و منابع طبیعی و حاکمیت خود بر منطقه نیستند و به همین دلیل از جنگ نیابتی به جنگ مستقیم با دولت ایران آن هم از داخل روی آمده اند. 
باید واقعیات را گفت، چه به مزاج سلطه گران خوش آید چه نیاید، ایران تنها کشوری در منطقه است که در آن حقوق مردم بر اساس قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و تنها کشوریست که از سال 1979 (1357) که انقلاب این کشور به پیروزی رسید، مردم سالاری در آن ریشه دار و نهادینه شده است و مردم دارای جایگاه ویژه ای هستند و مسئولان توسط خود مردم و بدون واسطه انتخاب می شوند و این در حالیست که در هیچکدام از کشورهای وابسته به قدرت های غربی چنین چیزی وجود ندارد و حتی تصور آن هم غیر ممکن به نظر می رسد. 
ایران تنها کشوری در منطقه خلیج فارس است که نمایندگان پارلمان و دولت توسط مردم و به روشی دمکرات انتخاب می شوند و این چیزی است که در کشورهای عربی وابسته به آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی هرگز مشاهده نشده و نمی شود.
وی تاکید کرد: به جای اینکه خیزش علیه دولت های عربی صورت گیرد، که بصورت دیکتاتوری و توتالیتر بر شهروندان خود حکومت می کنند و هیچگونه آزادی به آنها نمی دهند، در ایران که تنها کشور دارای مردم سالاری است، رخ می دهد که این خود برای هر آزاداندیشی سئوال برانگیز است.

* اندروپلوس: علت تنفر دولت های وابسته خلیج فارس از ایران، مردم سالاری در آن است
نویسنده در ادامه مقاله خود اضافه کرد: علت اصلی اینکه دولت های وابسته به غرب در حوزه خلیج فارس از ایران تنفر دارند، این است که این کشور دارای مردم سالاری است و این چیزی است که غرب به اصطلاح حامی دمکراسی و کشورهای عربی وابسته به آمریکای و تامین کننده منافع آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی این منطقه، از آن می ترسند. ایرانیان بتازگی شیعه نشده اند، بلکه قبل از انقلاب هم که شاه بر ایران حکومت می کرد، شهروندان این کشور شیعه بودند ولی به علت اینکه رژیم شاه و کشورهای عربی وابسته در یک اردوگاه با آمریکا بودند، هیچکدام از کشورهای عربی با ایران از در ستیزه جدی برنیامدند، زیرا همه وابسته به یک بلوک و در واقع در خدمت منافع آمریکا قرار داشتند. 
هم اکنون 20 درصد شهروندان عربستان را شیعیان تشکیل می دهند و ریاض که راه ستیزجویی با ایران را به خواست آمریکا در پیش گرفته است، از شهروندان خود هراسان است.
روزنامه نگار یونانی در ادامه مقاله خود نوشت: بر اثر تظاهرات تا کنون تعداد 22 نفراز شهروندان و نیروهای امنیتی جان باخته اند.
اکنون حسن روحانی اصلاح طلب و میانه رو قدرت را دردست دارد که با آرای مردم در انتخابات عمومی به قدرت رسید و این تظاهرات زمانی صورت می گیرد که ایران نسبت به گذشته دارای وضع اقتصادی بسیار بهتری است و پس از توافقنامه برجام، اقتصاد این کشور بسرعت رو به بهبود گذشته و در حال توسعه است.
اینکه این تظاهرات در حالی بر علیه دولت ایران به بهانه مشکلات مالی به راه افتاده که وضع اقتصادی این کشور خیلی بهتر از سال های قبل است که شدیداً تحت فشارهای تحریم های اقتصادی بوده، خود بیانگر دخالت دیگر کشورها از بیرون در ایجاد آشوب است.
اقدامات اخیر 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران و تلاش های وی برای نادیده گرفتن و یا لغو تواقنامه هسته ای ایران با 5 قدرت جهان و از جمله خود آمریکا نشانگر این است که این کشور در صدد ایجاد زمینه دخالت های بیشتر و به راه انداختن آشوب برآمده است .
آمریکا با این ترفندها به بهانه به اصطلاح حمایت از مبارزان آزادی درصدد دخالت در امور داخلی ایران برای تامین و منافع خود و جبران شکست هایش در سوریه و عراق برآمده اس.
اینکه اعتراض ها در ایران دارای مردم سالاری و نه کشورهای دارای دولت های خودکامه منطقه صورت می گیرد، حاکی از آن است که آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی با همپیمانان عرب خود و اسرائیل سودای ایجاد آشوب را در این کشور به امید تغییر کلی و یا بر سر کار آوردن رژیمی که در خدمت آمریکا و اسرائیل باشد، در سر می پروراند و رژیم اسرائیل از این حرکت آمریکا حمایت می کند و خشنود است.
آمریکا و اسرائیل یک کشور قدرتمند و ثروتمند دارای دمکراسی همچون سوریه را که حقوق شهروندی و آزادی زنان را داشت که در هیچکدام از کشورهای عربی منطقه حوزه خلیج فارس وجود ندارد، به بهانه های واهی برای ایجاد دمکراسی و آزادی به سوی نابودی می کشیدند که ورود به موقع ایران و روسیه باعث شد طرح ادامه تخریب سوریه و گسترش دامنه حاکمیت آمریکا و اسرائیل بر کشورهای خاورمیانه ناکام گذاشته شود و از این به راه انداختن اعتراض ها را در ایران به علت خشم سلطه طلبان شاهد هستیم.

* پرونیوز: دولت و مردم ایران طراحان آشوب را شکست می دهند
نویسنده مقاله در پایان نوشت: با این حال ایران دارای سپاه پاسداران قدرتمند از یکسو و پشتیبانی و حمایت مردمی از سوی دیگر است که براحتی قادر به پایان دادن به آشوب ها هستند. ایران کشوری قدرتمند است که بخوبی توانست به همراه روسیه در دیگر کشورها برای تامین منافع خود، دماغ آمریکا، اسرائیل و دولت های وابسته به آنان را در جنگی دامنه دار بر علیه تروریسم داعش و دیگر گروه های تروریستی که قصد ضربه زدن به کشورهای منطقه را داشتند، به خاک بمالد.
ایران تنها کشور منطقه است که زنان سِمَت های مهمی در آن در اختیار دارند و از آزادی و حضور در تمام سطوح اجتماعی برخوردارند که در هیچکدام از کشورهای منطقه چنین امری حتی قابل تصور هم نیست ولی آمریکا درصدد بهانه جویی است و با اتکا به ادعای بی اساس 'حمایت از آزادیخواهی و ایجاد مردم سالاری'، دوباره احتمالاً به افزایش تحریم ها، فشارهای اقتصادی روی می آورد تا شاید بتواند دولت ایران را تغییر دهد ولی باید بداند که پاسداران انقلاب بسیار قدرتمند و مردم حامی دولت ایران هستند و براحتی می توانند آشوب ها را خاموش کنند و احتمال تغییر رژیم تل آویو بیش از تغییر حکومت در تهران است که آمریکا و همپیمانش درصدد القای آن هستند.
گر چه یکی از دلایل به راه افتادن جنگ ها و خونریزها مساله اقتصادی است، ولی شواهد تاریخی نشان می دهند بیشتر جنگ ها را در طول تاریخ قاتلان ملت ها و زیاده خواهان بطور مستقیم و غیر مستقیم در مناطق راهبردی و ژئوپلتیکی به راه انداخته اند تا خواسته ها و منافع خود را تامین کنند ولی این امر دیگر با حضور کشور قدرتمند ایران و حمایت مردم آن از دولت خود، در مورد ایران نمی تواند صادق باشد و طراحان این آشوبها بار دیگر با شکست در مقابل دولت و مردم ایران مواجه خواهند شد.
وقتی که 'کنستانتینوس کارامانیلیس' در 2010 میلادی در یونان به نخست وزیری رسید، در صدد اجرای طرح توسعه همکاری با روسیه و احداث خط لوله انتقال نفت و گاز روسیه به یونان (برگاس – الکسندروپلی) و از یونان به دیگر کشورهای اروپای غربی بود (که موفق نشد)، اما شرایط در ایران کاملاً متفاوت است و بزودی شکستی دیگر را برای طراحان آشوب در آن توسط مردم و دولت ایران شاهد خواهیم بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi