کد خبر : ۴۹۰۶۰۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶
دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان با سفیر صربستان در تهران

مقیم/ رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان با سفیر صربستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش  مقیم و به نقل از خانه ملت، پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان  با دراگان تئودورویچ سفیر صربستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

دراگان تئودروویچ سفیر صربستان در تهران در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقات مجدد با خانم سلحشوری، گفت: خرسندم در آخرین روز سال جاری میلادی با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان دیدار و گفتگو می کنم.

وی در ادامه با اشاره به سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان در آبان ماه گذشته به بلگراد، گفت: سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به بلگراد، کمک شایان توجهی به تسهیل روابط بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور کرد.

تئودورویچ با اشاره به لغو روادید میان دو کشور در ماه‌های گذشته، گفت: لغو روادید کمک فراوانی به افزایش شناخت دو ملت از یکدیگر و توسعه گردشگری میان دو کشور می‌کند.

وی افزود: در همین راستا توافقاتی در خصوص برقراری پرواز مستقیم بلگراد - تهران شده است که می‌تواند به توسعه هرچه بیشتر گردشگری دو کشور کمک کند.

سفیر صربستان در تهران در پایان از آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه روابط خود با ایران خبر داد.

پروانه سلحشوری نیز در ابتدای این دیدار با مثبت ارزیابی کردن سفرش در راس گروه دوستی پارلمانی کشورمان به بلگراد، گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان در این سفر گفتگوهای خوبی با مقامات صربستانی داشت و توافقات خوبی میان گروه‌های دوستی دو کشور برای توسعه روابط پارلمانی قیمابین صورت گرفت.

وی افزود: اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان پیگیر اجرایی شدن توافقات فیمابین هستند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان در ادامه این دیدار با اشاره به اهمیت همکاری‌های فرهنگی دو کشور، گفت: تقویت همکاری‌های فرهنگی منجر به تقویت روابط دوستانه فیمابین در جنبه‌های دیگر نیز می‌شود لذا تحکیم این جنبه از روابط ایران و صربستان، باید از اولویت‌های سفارت‌های دو کشور باشد.

وی افزود: برای توسعه گردشگری باید شناخت مردم دو کشور از یکدیگر افزایش یابد.

سلحشوری در پایان با دعوت از گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران برای سفر به تهران، گفت: آمادگی داریم که میزبان گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران در تهران باشیم و گفتگوهای پارلمانی را با مجلس صربستان با هدف تسهیل و تسریع روابط دوستانه فیمابین ادامه دهیم./

پایان پیام

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری مشترک     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi