کد خبر : ۴۹۰۵۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۹ دی ۱۳۹۶
معرفی ایران در برنامه های فرهنگی توکیو

مقیم/ ريیس بخش بین‌الملل شهرداری منطقه میناتاکو در ديدار با رايزن فرهنگي كشورمان از معرفي ايران در برنامه‌های فرهنگي توكيو خبر دارد.

به گزارش مقیم، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، ششم دي‌ماه به منطور تبادل نظر و هماهنگی جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های متنوع فرهنگی در شهرداری منطقه میناتاکو توکیو، با یوزور کوکادو، ريیس بخش بین‌الملل شهرداری اين منطقه، دیدار و گفت‌وگو كرد.

دیوسالار در سخناني، ضمن اعلام آمادگی رایزنی فرهنگی ایران برای حضور در برنامه‌های فرهنگی گفت: دو کشور ایران و ژاپن سابقه دیرینه ارتباطات فرهنگی را تجربه می‌كنند و در آستانه نودمین سال برقراری ارتباطات رسمی دو کشور ضروری است، هماهنگی‌ شود و از ظرفیت‌های موجود جهت برگزاری هر چه بهتر برنامه‌ها استفاده كرد.

 رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن افزود: همه ساله جشنواره صلح و فیلم هیروشیما در ژاپن برگزار می‌شود و جمهوری اسلامی ایران هم در این زمینه فعالیت‌های مختلفی را به اجرا درآورده است.

 وي ادامه داد: لازم است برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه برای سال آینده نیز، برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

 دیوسالار در ادامه خواستار ایجاد زمینه‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های شهرداری برای عرضه و ارائه فعالیت‌های متنوع فرهنگی برای مخاطبان ژاپنی شد.

 یوزور کوکادو، ريیس بخش بین‌الملل شهرداری منطقه میناتاکو در سخنان خود، با اشاره به ظرفیت‌های در اختیار و استقبال از ایجاد زمینه‌های همکاری دو طرف، خواستار انجام برنامه‌ریزی دقیق و به موقع به منظور استفاده از این امکانات شد.

 وی با اشاره به فعالیت‌های شهرداري گفت: می‌توان زمینه معرفی ایران در برنامه‌های مختلف را مهيا كرد و برخی کشورهای دیگر نیز، در این خصوص فعالیت‌های مختلفي مانند اجرای برنامه موسیقی و ... را برای مخاطبان خود اجرا ‌كنند.

 یوزور کوکادو همچنین، يادآور شد: با توجه به حجم برنامه‌ها برای در اختیار گرفتن برخی امکانات موجود ضروری است تا پیش‌بینی برنامه‌ها حتی برای ۶ ماه آینده در دستور کار قرار گیرد تا ضمن امکان ارایه ظرفیت‌ها بتوان از حضور مخاطبان نیز به نحو مطلوب‌تری بهره‌برداری کرد.

 بنابر اعلام اين خبر، شهرداری‌ها در ژاپن علاوه بر خدمات گسترده عمومی به شهروندان ژاپنی، در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی نیز، فعالیت‌های جدی و قابل توجهی را دارند و منطقه میناتاکو با توجه به جایگاه خاص در میان مناطق توکیو از اهمیت در این زمینه برخوردار است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و ژاپن     |     ژاپن     |     همکاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi