کد خبر : ۴۹۰۳۷۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
سمینار «سازه‌های خشتی» در خانه معماري رُم برگزار شد

مقیم/ سمینار «سازه‌های خشتی» در خانه معماري رُم برگزار و ايران به عنوان الگوی مناسبی برای تمامي معماراني كه در عرصه معماري پايدار فعاليت دارند، برگزار شد.

به گزارش مقیم، سمینار «سازه‌های خشتی» به عنوان اولين نشست تخصصي در خصوص معماري پايدار با همكاري انجمن معماران و نقشه‌برداران، انجمن معماران جوان و ريیس انجمن معماران رُم در قالب ارایه مقالاتی توسط اساتید فن معماری در محل خانه معماري شهر رُم برگزار شد.

 آنتونیو لوئیجی استلّا ریشتر، نماینده سابق انجمن معماران جوان در سخناني در اين نشست، با اشاره به اهمیت معماری پایدار، سادگی و مقاوم بودن مواد اولیه به کار رفته در تهیه مصالح ساختمانی سازه‌های خشتی را تشریح کرد.

 رضا جمشیدی، وابسته فرهنگی کشورمان در ایتالیا هم با تأكيد بر توسعه روابط فرهنگي بين دو كشور گفت: سرآمدی معماران ایتالیایی از یک سو و منحصر به فرد بودن مکتب معماری ایرانی از سوی دیگر، موجب شده که بخش قالب توجهی از همکاری‌های فرهنگی ایران و ایتالیا در حوزه معماری در جریان باشد.

 وی در ادامه به اهمیت فعالیت‌های مشترک در حوزه معماری در قالب همکاری‌های بین دانشگاهی جهت انجام تحقیقات و برپایی کارگاه‌های آموزشی مشترک و اطلاع‌رسانی در خصوص نتایج آن به شکل برپایی همایش یا انتشار کتاب، مندرج در سند برنامه اجرایی همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور اشاره كرد.

 آناهیتا آریان، معمار جوان ایرانی ـ ایتالیایی مقیم ایتالیا نیز در سخنان خود، به بحث خسارت‌های وارده به محیط زیست كه تبدیل به یکی از دغدغه‌های بزرگ دنیا شده است، اشاره كرد.

 مادّالنا آچنزا، سخنران بعدی این نشست هم به بناهاي خشتي اشاره و تصريح كرد: مباحثی مانند عدم مقاومت بناهای خشتی، استاندارد نبودن آن‌ها، عدم مقاومت این گونه بناها نسبت به رطوبت و گران بودن سازه‌های خشتی از جمله معایبی است که به بناهای خشتی نسبت داده می‌شود.

 در پایان اين نشست، خانم آچنزا، پویا خاضعی و دیگر سخنرانان این نشست تخصصی به نحوه استانداردسازی بناهای خشتی و آخرین تحولات و دستاوردها در احداث سازه‌های خشتي و مصالح تجدیدپذیر پرداختند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رم     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi