کد خبر : ۴۹۰۳۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶
برگزاری نشست حضرت مریم (س) و تولد حضرت مسیح (ع) در رم

مقیم/ با همکاری رایزنی فرهنگی كشورمان در محل انجمن خانه حکمت شهر رم نشست «حضرت مریم (س) و تولد حضرت مسیح (ع) در مسیحیت و اسلام - تاریخ، نمادپردازی و آموزه» برگزار شد.

به گزارش مقیم، اين نشست كه با حضور وابسته فرهنگی کشورمان و علاقمندان مسلمان و مسیحی برگزار شد، پروفسور «آلبرتو پرانی»، استاد فاسفه و نشانه‌شناس دانشگاه پاپی «آنتونیانوم» در مقاله‌ علمی خود با نگاهی گذرا به تاریخچه اجمالی هنر نمادپردازی دینی در غرب و نمادپردازی بصری بشارت جبرئیل؛ باروری با روح القدس و میلاد عیسی مسیح(ع) در این آثار را، در تطبیق با ادبیات انجیلی و آثار شعرایی نظیر »ریکله» را تشریح نمود و نمادهایی نظیر تصویر بالغ کودکی مسیح(ع) در مقام کلمة الله، یا وجه انسانی - مادرانه مریم مقدس(س) را نیز از منظر هنری نقد نمود.

در ادامه  «هانیه ترکیان» دانش آموخته دانشگاه المصطفی (ص) العالميه و عضو انجمن المهدی (عج) متشکل از شیعیان بومی ایتالیا، با بهره‌گیری از آیات قران و احادیث، به تشريح زندگانی حضرت مریم(س) و مسیح(ع) از دیدگاه اسلام پرداخت.

وي با ارائه گزارش مختصری از کتاب خود با عنوان «مطالعه تطبیقی تصویر مریم مقدس(س)»، ضمن قرائت تطبیقی فرازهایی از متون انجیلی و قرآن کریم در خصوص تصویر مریم مقدس(س) و میلاد عیسی مسیح(ع)، در کنار بیان تصویر تطبیقی این دو دسته متون پیرامون مریم مقدس(س) و میلاد عیسی مسیح(ع)، روایت قرآنی در این خصوص را تشریح نمود.

در ادامه«جانلوکا مارلتّا» پژوهشگر حوزه‌ ادیان به عنوان سخنران و مدیر جلسه، مطالبي پیرامون منجی در تفکر مسیحیت و اسلام، تشبیه تولد حضرت عیسی (ع) به خلقی دوباره در جهان هستی، تشریح نام«مریم» از دیدگاه زبان شناسی، انتقاد از برداشت‌های غلط رایج از مریم (س) و عیسی(ع) در دنیای معاصر مسیحیت، را ارایه نمود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رم     |     انجمن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi