کد خبر : ۴۹۰۲۲۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
برگزاری دومین کنفرانس جهانی گردشگری و فرهنگ در مسقط

مقیم/ به منظور بررسی نقش فرهنگ و گردشگری در توسعه همه‌جانبه ایران و عمان ، دومین کنفرانس جهانی گردشگری و فرهنگ با عنوان «تقویت توسعه پایدار» ، در مسقط برگزار شد.

به گزارش مقیم، این کنفرانس توسط دبیرخانه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) و سازمان تربیتی علمی و فرهنگی ملل متحد (UNESCO) و با همکاری وزارتخانه‌های فرهنگ و میراث و گردشگری سلطنت عمان و با شرکت وزیران گردشگری و فرهنگ از سراسر جهان و با هدف بررسی الگوهای همکاری میان گردشگری و فرهنگ انجام شد.

 این کنفرانس به هدف همکاری با سازمان ملل متحد و سازمان های بین‌المللی برای تحقق طرح‌ها و برنامه‌های همکاری میان کشورهای جهان در حوزه‌های مختلف مربوط بخش‌های گردشگری و فرهنگ انجام گرفت.

 با پايان يافتن آيين افتتاحيه، نشست‌هاي كنفرانس با برگزاري نشست ویژه مذاکرات وزیران و رؤسای سازمان‌های گردشگری و فرهنگ جهان در مورد گردشگری، فرهنگ و توسعه پایدار برگزار شد. در این نشست نمایندگان کشورهای هند، عراق، نپال، قطر، امارات و ... به موضوع گردشگری پرداختند.

 موضوع نشست دوم همایش «گردشگری فرهنگی به عنوان عاملی برای گسترش صلح و تولید ثروت» بود که در آن سعید اوحدی، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سخنراني كرد.

 «نقش توسعه گردشگری در حفظ میراث فرهنگی» و «نقش فرهنگ و گردشگری در توسعه و نوآوری‌ها» عناوين ديگر نشست‌هاي علمي اين کنفرانس بودند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری مشترک     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi