کد خبر : ۴۹۰۲۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
احتمال مبادلات فرهنگی میان ایران و سوئد

مقیم/ سفیر سوئد در کشور ایران گفت: در نشست نمایشگاه عکس "پدران سوئدی" در اصفهان صحبت از فرهنگ به میان آمد و احتمال مبادلات فرهنگی میان ایران و سوئد وجود دارد.

به گزارش مقیم و به نقل از تسنیم، هلنا سونگلاند  با اشاره به نمایشگاه عکس "پدران سوئدی" و روابط فرهنگی ایران و سوئد اظهار داشت: ایران با کشور ایران دارای روابط خوبی بوده و این اتفاق را قدردان جامعه بزرگ ایرانی در سوئد هستیم که بیش از 100 هزار نفر جمعیت دارد، در این راستا این ارتباط را روز به روز قوی‌تر کردیم.

وی پیرامون گسترش این روابط تصریح کرد: در تلاش هستیم اقتصاد و تجارت را میان ایران و سوئد افزایش دهیم، این در حالی است که برداشته شدن تحریم‌ها نیز باعث سرعت بخشیدن به این اتفاق می‌شود و در حال حاضر کارهای زیادی نیز پیش رو داریم.

سفیر سوئد افزود: به دنبال روابط میان دو کشور می‌توان به ورود بسیاری از خودروهای سنگین نیز از کشور سوئد به ایران اشاره کرد و امید است که این اتفاق‌ها روند و روبه رشدی داشته باشد.

وی درباره برقراری ارتباط میان 2 کشور بیان کرد: علاقه‌مند هستیم که تبادل محقق و دانشجو میان ایران و سوئد برقرار شود و صنعت توریسم نیز بیش از زمان کنونی ارتقا پیدا کند. این در حالی است که در نشست نمایشگاه عکس "پدران سوئدی" در اصفهان صحبت از فرهنگ به میان آمد و احتمال مبادلات فرهنگی میان ایران و سوئد وجود دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سوئد     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi