کد خبر : ۴۹۰۲۱۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
برگزاری جشن فارغ التحصیلی زبان آموزان مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در ترکیه

مقیم/ با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه مراسم جشن فارغ التحصیلی زبان آموزان مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی برگزار شد.

به گزارش مقیم و به نقل از تسنیم، مراسم جشن فارغ التحصیلی زبان آموزان مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، موسوی زاده مدیر کل ارزیابی عملکرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسین پور مشاور ریاست و کارشناس ارشد فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حسن صفرخانی رایزن فرهنگی سفارت در سالن مرکز آموزش رایزنی فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای مراسم احمد جباری مدیر مرکز آموزش زبان فارسی طی سخنانی از فارغ التحصیلان خواستند تا ارتباط شان را با مرکز قطع نکرده و با حضور در سایر دوره‌های ویژه نظیر مترجمی، گفت‌وگو و ... بر معلومات خود بیافزایند.

وی همچنین گزارش جامعی از برنامه‌های مرکز آموزش برای سال 2018 میلادی ارائه و اقدامات و برنامه‌های مرکز آموزش در حوزه‌های آموزشی، دانشجویی، تجهیزات آموزشی، کتابخانه و نوسازی مرکز که به همت رایزنی فرهنگی صورت گرفته اشاره کرد و به نمایندگی از زبان آموزان و فارغ التحصیلان از رایزن فرهنگی و اساتید تشکر و قدردانی کرد.

طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم با تشکر از تلاش‌های مرکز آموزش و مدرسان و زبان آموزان، به توسعه اهمیت توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه و ضرورت ایجاد توازن در گسترش مناسبات دو کشور خصوصاً در بخش فرهنگی اشاره و ظرفیت توسعه مناسبات و همکاری‌های فرهنگی را قابل گسترش ارزیابی کرد.

سفیر ایران با اشاره به همکاری دو جانبه و منطقه‌ای ایران و ترکیه خصوصاً در اجلاس اخیر سازمان همکاری های اسلامی، تاکید کرد: حضور قدرتمند دو کشور در این نشست نماد تحکیم وحدت و برادری، همکاری و تعاون بود.

وی افزود: گسترش زبان فارسی نقطه قوت در تقویت مناسبات و همکاری میان دو کشور است.

در این مراسم سایت مرکز آموزش زبان فارسی با آدرس www.fomer.ir که با ویژگی‌های فناوری‌های نوین و با ظرفیت‌های مناسب و چند منظوره و چند رسانه‌ای طراحی شده، رسماً افتتاح شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترکیه     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi