کد خبر : ۴۸۹۰۹۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در خصوص مشکلات بانکی هموطنان مقیم چین

مقیم/ در خصوص ادامه پیگیری ها به منظور حل مشکلات بانکی هموطنان مقیم چین سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش مقیم  و به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه  آمده است: پیرو اطلاعیه مورخ 5 آبان 1396 به اطلاع هموطنان گرامی می رساند در ادامه پیگیری های مستمر، تماس ها و مذاکرات سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با مقامات سیاسی و بانکی این کشور، در خصوص حل مشکلات بانکی ایرانیان عزیز مقیم، روز گذشته مقامات مسئول دولت چین به این سفارت اعلام کردند که به موجب تصمیمات متخذه توسط ارگان های ذیربط، دستورالعملی به بانک های این کشور صادر شده تا اتباع ایرانی بتوانند از خدمات معمول بانکی بهره مند شده و محدودیت ها و تضییقات بانکی پیشین مرتفع گردد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: به نظر می رسد رویه اداری ابلاغ دستورالعمل فوق از سوی شعبات مرکزی بانک ها به سایر شعب زمانبر خواهد بود؛ بدیهی است ابلاغ و حسن اجرای دستور العمل مذکور و رفع محدودیت های بانکی هموطنان عزیز همچون گذشته با اولویت بالا در دستور کار این سفارت بوده و افتتاح مجدد حساب برای هموطنانی که حساب بانکی آنها مسدود شده است در دست پیگیری است.
پیگیری مشکلات بانکی هموطنان ایرانی مقیم چین که از زمان تحریم های ناعادلانه هسته ای وجود داشته و تاکنون ادامه یافته ، همواره از اولویت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن بوده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفارتخانه     |     سفارت     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi