کد خبر : ۴۸۹۰۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
سازمان تجارت جهانی باید دست تحریم ها را از اقتصاد کوتاه کند

مقیم/وزیر اقتصاد روسیه گفت: سازمان تجارت جهانی باید تجارت جهانی را از بند تحریم‌ها، رهایی بخشد

به گزارش مقیم به نقل از خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، «ماکسیم اورشکین»، وزیر اقتصاد روسیه گفت: سازمان تجارت جهانی باید تجارت دنیا را از تحریم ها آزاد کند. وی، از اعضای این نهاد بین المللی خواست تا به این موضوع که او آن را پدیده تحقیرآمیز می خواند، پایان دهند.

این مقام ارشد روسی در کنفرانس وزرای تجارت جهانی که در پایتخت آرژانتین برگزار شد، گفت: در سال های اخیر، با یکی از تخاصمی‌ترین شکل‌های سیاست حمایتی روبرو شده ایم و منظور من تحریم‌ها است. شواهد به اندازه کافی برای اثبات این موضوع وجود دارد که حفاظت از شرکت ها و اولویت بازار داخلی برخی کشورها یکی از دلایل وضع تحریم ها علیه شرکا در سازمان تجارت جهانی است.

«اورشکین» تصریح کرد: باید سیستم تجارت جهانی را از این پدیده تحقیرآمیز رهایی بخشیم.

وی در ادامه گفت: اگرچه رشد اقتصادی جهانی در سال جاری میلادی از ۳ درصد عبور کرد؛ اما تجارت جهانی در حال رویارویی با چالش های بسیاری است.

توسعه انزواگری و فعالیت های مغایر با فضای رقابتی، به عنوان یک تهدید برای باز و منصفانه بودن تجارت جهانی است و سازمان تجارت جهانی باید به اصلاحات فعلی جهانی ملحق و خود را با واقعیت های فعلی سازگار کند تا در زمان های پرتلاطم، مقاومت و ایستادگی داشته باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تجارت     |     روسیه     |     تحریم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi