کد خبر : ۴۸۹۰۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
برگزاری همایش «همکاری های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی در روسیه

مقیم/ همایش «همکاری های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی؛ تاریخ و چشم اندازهای همکاری » در ولادی قفقاز، پایتخت جمهوری اوستیای شمالی روسیه برگزار می شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، این همایش فردا (سه شنبه) و پس فردا در دو بخش تاریخی- فرهنگی و اقتصادی- تجاری با حضور مقامات بلندپایه دو کشور در عرصه سیاسی اقتصادی و دانشگاهی برگزار خواهد شد.
مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در این باره گفت: بررسی پیوندهای تاریخی و فرهنگی ایران و منطقه قفقاز شمالی و نیز بررسی راههای توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه از اهداف این کنفرانس است.
هیات ایران در این همایش شامل استادان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، مقامات اقتصادی از وزارتخانه های مختلف، روسای شرکت های خصوصی و نیز مسئولان و فعالان اقتصادی استان های شمالی و شمال غربی است.
پیش بینی می شود با تفاهمات و توافقاتی که بین بخش های مختلف طی این همایش صورت پذیرد، شاهد رشدی جهشی در حجم تعاملات اقتصادی، تجاری و دانشگاهی بین ایران و منطقه قفقاز شمالی باشیم که به تبع آن سهم مناسبات بین مناطق ایران و روسیه افزایش خواهد یافت.
قرار است هیاتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به سرپرستی مجتبی خسروتاج قائم مقام این وزارتخانه در همایش همکاری های جمهوری اسلامی ایران و قفقاز شمالی؛ تاریخ و چشم اندازهای همکاری» شرکت کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری     |     ایران     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi