کد خبر : ۴۸۹۰۴۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
ضرورت همکاری ایران و پاکستان برای تامین امنیت منطقه

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تشریح ظرفیت های اقتصادی کشورمان برای همکاری با پاکستان گفت: برای تکمیل «خط انتقال گاز صلح» از ایران به پاکستان، تهران بیش از دو میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است و سهم و وظیفه خود را نیز تکمیل کرده و اکنون، نوبت پاکستان است که وظیفه خود را در خصوص این پروژه به انجام برساند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، از روزنامه 'داون' پاکستان، 'مهدی هنردوست' اضافه کرد: برای تکمیل «خط انتقال گاز صلح» از ایران به پاکستان، تهران بیش از دو میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است و سهم و وظیفه خود را نیز تکمیل کرده و اکنون، نوبت پاکستان است که وظیفه خود را در خصوص این پروژه به انجام برساند.
هنردوست همچنین با بیان سفر اخیر «ژنرال قمرجاوید باجوه» فرمانده ارتش پاکستان به ایران و دیدار با مقامات کشورمان گفت: این سفر حائز اهمیت فراوای بوده ودو طرف تاکید کردند که نباید اجازه دهند ارتباط با دیگر کشورها به روابط خوب تهران واسلام آباد خدشه‌ وارد کند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اضافه کرد: برای تامین امنیت نیاز است دو کشور با همکاری همدیگر علیه تروریسم اقدام کرده و آنها را در تحقق اهداف خود ناکام بگذارند.
به گزارش ایرنا مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان طی روزهای گذشته با بیان اینکه سال گذشته 482 هزار مگاوات ساعت برق به پاکستان صادر شد، گفت: در صورت تأمین اعتبار پروژه‌ها، تقاضای پاکستان به واردات برق از ایران به سه هزار مگاوات افزایش می یابد.
محبعلی قزاق جاهد همچنین در خصوص آخرین وضعیت صادرات برق از این استان به پاکستان افزوده بود:از طریق یک خط انتقال 132 کیلوولت که از جکیگور سیستان و بلوچستان ایران تا منطقه «مَند» پاکستان ادامه دارد 100 مگاوات برق صادر می‌شود.
وی افزود: همچنین از طریق دو خط 20 کیلوولت در منطقه میرجاوه و سراوان حدود چهار مگاوات برق به پاکستان صادر می‌شود که با احتساب این دو خط می‌توان گفت کل میزان صادرات به این کشور همسایه حدود 104 مگاوات است.
وی تصریح کرد: در سال گذشته در مجموع حدود 482 هزار مگاوات ساعت برق به کشور پاکستان از طریق این سه خط صادر شده است.
مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در مورد صادرات برق به بندر گوادر پاکستان نیز گفت: خط 230 کیلوولتی در منطقه «پلان» چابهار در حال احداث است که در صورت تکمیل آن می‌توان صادرات برق به پاکستان و بندر گوادر را تا 300 مگاوات افزایش داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و پاکستان     |     پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi