کد خبر : ۴۸۸۹۸۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶
اگر طرح رئیس جمهوری ایران اجرایی می شد، شاهد جنایات در منطقه نمی بودیم

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوبا طی مصاحبه ای با نشریه 'تراباخادورس' این کشور، عنوان کرده جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراحل مبارزه با داعش و سایر گروههای تروریستی در کنار ملت و دولت سوریه و عراق بوده است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، شیخ حسنی در مصاحبه با پرتیراژترین نشریه اسپانیولی زبان کوبا درباره جنایات گروه تروریستی داعش در حق ملت های عراق و سوریه گفت مبارزه با آن مستلزم عزم جهانی و اتحاد و همراهی تمامی کشورها و ملتهای صلح دوست می باشد. 
وی در ادامه اظهار داشت که اگر در سال 2011 طرح رئیس جمهوری ایران تحت عنوان 'جهان علیه خشونت طلبی و افراط گرایی' اجرایی می شد، شاید شاهد این حد از جنایات و خونریزی ها در منطقه نمی بودیم. 
سفیر کشورمان ضمن تشریح مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروههای تروریستی اضافه کرد که کمک های کشورمان به دولت های عراق و سوریه مستشاری بوده و با درخواست دولتهای قانونی عراق و سوریه انجام شده و بر خلاف حضور غیر قانونی برخی کشورها از جمله آمریکا در سوریه است. 
شیخ حسنی در خصوص حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم عراق و سوریه در دوران خاتمه حضور جغرافیایی گروههای تروریستی گفت جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراحل مبارزه با داعش و سایر گروههای تروریستی و با دعوت دولتهای قانونی آنها، در کنار ملت و دولت سوریه و عراق بوده و پس از این نیز در روند سیاسی، ایجاد ثبات و دوران سازندگی در کنار آنها خواهد بود. 
این مقام ایرانی، اضلاع سازنده و پایه گذار داعش را سه محور 1- ایدئولوژی و آبشخور فکری آن منتج از افراط گرایی برخاسته از تفکرات وهابی- تکفیری 2- سیاست ها و مطامع سلطه جویانه برخی قدرتهای فرامنطقه ای و در راس آنها آمریکا، 3- رژیم کودک کش اسرائیل که بیشترین منفعت را تاکنون از اوضاع متشنج در منطقه برده است، اعلام و در خاتمه ابراز امیدواری کرد سرمایه گذاران این پدیده شوم، از سرنوشت آن درس گرفته و جهان شاهد ظهور گروههای تروریستی در اشکال و یا با عناوین جدید نباشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi