کد خبر : ۴۸۸۹۷۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
برگزاری «نقش جوانان مسلمان در رهبری» در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) آکرا

مقیم/ انجمن آل یاسین غنا همزمان با بزرگداشت میلادالنبی (ص) و هفته وحدت، اقدام به برگزاری کنفرانس «نقش جوانان مسلمان در رهبری» در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) آکرا كرد.

به گزارش مقیم، این کنفرانس با حضور و سخنراني علمایی همچون شیخ محمد طوسی، الجاجی عبدالمنان، ريیس مؤسسه موتلفین مسلمان غنا، شیخ سلیمان نادی و شیخ محمد اول، از دفتر امام کل مسلمانان غنا، برگزار شد.

 شیخ سلیمان نادی، عالم شیعی غنا در سخنراني خود در اين كنفرانس با اشاره به فضای سیاسی اسلام بعد از رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، به نقش بارز آن حضرت در تأسیس دین اسلام در تمام دوران زندگی خویش پرداخت. وي گفت: پیامبر اکرم (ص) در طول 23 سال رسالت الهی خود، روشنایی حقیقی را به زندگی بشری ارزانی داشت؛ هرچند دشمنان اسلام در جفا و عداوت و بی‌رحمی در خصوص اهل بیت پیامبر (ص) از پا ننشستند و البته اهل تسنن نیز بی‌تردید حقیقت را یافته و پیرو واقعی رسالت النبی (ص) خواهند بود.

 شیخ محمد اول، از شیعیان فعال غنا هم درباره شرایط فعلی جهان اسلام و اقدام نابخردانه اخیر ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس سخنرانی کرد. وی گفت: اینکه ترامپ بیت‌المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اسرائیل نامیده، گویای از بین رفتن هویت جهان مسلمان عرب و سلب قدرت از آنان است. این درسی است برای کسانی که به جای وحدت سعی در گسترش تفرقه در میان مسلمانان دارند؛ چرا که تلاش می‌کنند آمریکا و رژیم صهیونیستی را از خود راضی نگهداشته از آنها منتفع امیال دنیوی شوند.

 وي در پايان گفت: جهان اسلام باید هوشیاری حقیقی خود را به دور از همه اشتباهات و نقصان‌های گذشته به کار گرفته و پاسدار واقعی حرمت و کیان اسلام باشد. آری، مسلمانان جهان وقت بیداری فرارسیده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ايران و غنا     |     غنا     |     همکاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi