کد خبر : ۴۸۸۹۶۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ريیس اداره مفتیان روسیه

مقیم/ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار با راویل عین‌الدین، ريیس اداره مفتیان روسیه، گفت:اگر تروریست‌ها در سوریه و عراق به قدرت می‌رسیدند، امروز وضع منطقه و جهان به گونه دیگری بود.

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر، ريیس بعثه مقام معظم رهبری در حج، در ادامه سفر خود به مسكو با ريیس شورای مفتیان روسیه، ديدار كرد.
  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در اين ديدار، به همکاری دو كشور علیه تروریسم و افراطی‌گری اشاره كرد و گفت: اگر تروریست‌ها در سوریه و عراق به قدرت می‌رسیدند، امروز وضع منطقه و جهان به گونه دیگری بود. ولاديمیر پوتین با تصمیم به موقع و هوشمندی، نقش خود را در جلوگیری از این جریان به خوبی ایفا کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج در ادامه با اشاره به تلاش و فعالیت مفتی راویل عین‌الدین در وحدت مسلمانان روسیه و مقابله با افراطی‌گرایی، نگاه بین‌المللی ایشان را در ارتباط با کشورهای مختلف مورد تحسین قرار داد.

وي در ادامه به دیدار خود با اماخانوف، معاون شورای فدراسیون روسیه و مسئول حجاج اين كشور اشاره كرد و با مرور بر ظرفیت‌ها و تجارب جمهوری اسلامی ایران در زمینه حج و زیارت، آمادگی و تمایل طرف ایرانی را برای تبادل تجارب و همکاری در زمینه حج اعلام كرد.

راویل عین‌الدین، ريیس شورای مفتیان روسیه هم به همکاری‌های مختلف اداره مفتیان روسيه با جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی ايران در بخش‌های مختلف دینی، آموزشی و قرآنی اشاره کرد.

وي سپس به واگذاری مسئولیت بعثه حج در فدراسیون روسیه به اداره مفتیان و درخواست افزایش سهمیه حج از سوی عربستان سعودی با توجه به مسلمانان روسیه، اهمیت این موضوع را مورد تأکید قرار داد و از تجارب ایران در بخش‌های مختلف حج از جمله روش‌های آموزش به حجاج و برگزاری کنفرانس‌های مشترک در این حوزه استقبال كرد.
ريیس شورای مفتیان روسیه در بخش ديگري از سخنانش، اهمیت مقابله با داعش و افراطی‌گرایی و خطر آن در منطقه به خصوص قفقاز و آسیای میانه را مورد تأکید قرار داد و به اتحاد مسلمانان در کشورهای روسیه، ایران و ترکیه به عنوان مقابله با این حرکت و جایگزینی اسلام عقلانی و سنتی به فعالیت‌های اداره مفتیان با برگزاری کنفرانس «راه ابریشم معنوی» و کنفرانس «قرائت‌های عالم جان بارودی» با مشارکت کشورهای مختلف اسلامی اشاره كرد.

این دیدار با حضور رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران در روسيه و شیخ عبدالباسط نوری‌زاد، امام جمعه اهل تسنن گنبدکاووس برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تهدید افراط گرایی     |     افراط گرایی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi