کد خبر : ۴۸۸۹۶۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
برگزاری جشنواره فیلم ایران در گرجستان

مقیم/ با مشارکت سفارت و رایزنی فرهنگی كشورمان در دانشگاه دولتی تفلیس گرجستان، جشنواره فیلم ایران برگزار شد.

به گزارش مقیم، با مشارکت سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، جشنواره فیلم ایران، 13 تا 16 آذرماه با حضور، سيد جواد قوام شهيدي، سفير و مجتبی کامران‌فرد، رایزن فرهنگی کشورمان در محل دانشگاه دولتی تفلیس گرجستان، برگزار شد.

 سفیر ایران در سخناني در اين مراسم، با اشاره به حوزه تمدن و فرهنگ دو کشور گفت: پیش زمینه فرهنگی ارزشمندی بین دو کشور وجود دارد و مسئولین فرهنگی می‌توانند همکاری‌های خوبی در حوزه سینما داشته باشند.

 وی ضمن تبیین ویژگی‌های سینمای ایران اظهار كرد: نگاه هنرمندانه فیلمسازان و هنرمندان ایرانی موجب شده سینمای ایران امروز در جهان شناخته شده و جوایز بین‌المللی خوبی دریافت كند.

 کامران‌فرد، رایزن فرهنگی کشورمان در مراسم اختتامیه این جشنواره، در خصوص جایگاه سینمای ایران در گرجستان گفت: بی شک تأثیرگذارترین کشور در منطقه آسیای میانه و قفقاز در گذشته و حال جمهوري اسلامي ایران بوده و مشترکات فرهنگی و هنری با گرجستان بین تمام کشورهای این منطقه بی‌سابقه است.

وی در ادامه، اظهار كرد: آنچه سینمای ایران را متمایز از سینمای جهان كرده، توجه به ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی است و امروز، سینما و آثار متکی بر اخلاق تنها منحصر به مرزهای داخلی ایران نیست و فیلم‌های ایرانی در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی شرکت کرده و برنده جوایز بسیار ارزشمندی شده است.

 رایزن فرهنگی کشورمان خاطرنشان كرد: سینما مهمترین دستاورد و کالای فرهنگی است که می‌تواند بین کشورها توسعه و تعمیق روابط ریشه‌دار را نمایان سازد.

 این جشنواره میزبان ۴ فیلم فصل نرگس، تمشک، رگ خواب و سارا و آیدا بود و خانم نگار آذربایجانی، کارگردان فیلم فصل نرگس، سامان سالور، کارگردان فیلم تمشک و خانم سمیرا حسن‌پور، بازیگر نقش اول فیلم تمشک در زمان برگزاری جشنواره حضور داشتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفر به گرجستان     |     سفیر ایران در گرجستان     |     گرجستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi