کد خبر : ۴۸۸۹۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
برگزاری هفتمین دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در دانشگاه پلودیف

مقیم/ با تلاش رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان و با همکاری دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه پلودیف، هفتمین دوره آزاد مقدماتی و متوسطه آموزش زبان فارسی در اين دانشگاه آغاز شد.

به گزارش مقیم، اين دوره با حضور حمیدرضا آزادی، رايزن فرهنگي ایران در بلغارستان و با شركت 20 نفر از فرهیختگان، دانشجویان و علاقمندان فرهنگ و ادب فارسی در شهر پلودیف، دومین شهر مهم و تاریخی بلغارستان، آغاز شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان در اين مراسم ضمن اعلام حمایت از گسترش زبان فارسی، با زبان‌آموزان دوره جدید دیدار و از برنامه‌های رایزنی فرهنگی در خصوص زبان فارسی صحبت کرد.


 آزادي در سخنراني خود در آيين افتتاحیه این دوره، ترویج زبان فارسی را از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ايران دانست و خواستار استفاده از روش‌های نوین برای ارتباط مستمر زبان‌آموزان با رایزنی فرهنگی و بهره‌مندی از فعالیت‌های آن شد.

 وي همچنين بهره‌مندی از فضای مجازی را بهترین راه این ارتباط دانست و استفاده از ظرفیت این فضا را علاوه بر ابزاری ارتباطی میان زبان‌آموزان و رایزنی فرهنگي ايران، موجب آشنایی بیشتر آنان با فرهنگ و ادب فارسی دانست.

 رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان سپس از برنامه‌های تشویقی برای حضور پررنگ‌تر زبان‌آموزان در فضای مجازی سخن گفت و آنان را برای مشارکت هرچه بیشتر در این فضا ترغیب كرد.

 دانشگاه شهر پلودیف به نام «پایی سی هیلن دارسکی» ( نام اولین مورخ بلغاری)، در سال 1960 تأسیس شده و دارای 9 دانشکده است و در حال حاضر 16 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشکده زبان و ادبیات این دانشگاه دارای رشته‌های زبان و ادبیات اسلاو، انگلیسی، روسی، فرانسه، آلمانی و زبان‌های بالکان است. شایان ذکر است استاد زبان فارسی این دور، از فارغ‌التحصیلان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه صوفیه و بلغاری است که با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان مشغول تدریس است.

پلودیف در حال حاضر دارای بزرگ‌ترین دانشگاه در بلغارستان پس از دانشگاه صوفیه است و به عنوان یک شهر فرهنگی شناخته شده است. پس از پیوستن بلغارستان به اتحادیه اروپا در سال 2007، این شهر پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2018 خواهد بود. همه ساله دو فستیوال مهم تئاتر و تولیدات تلویزیونی در این شهر برگزار می‌شود. همچنين، مردم این شهر همانند دیگر شهرهای بلغارستان به انسان‌های فرهنگی و دوستدار علم و فرهنگ و هنر شهرت دارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ايران و بلغارستان     |     بلغارستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi