کد خبر : ۴۸۸۹۲۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
ایزی پایپ کاشان قهرمان جام باشگاههای کشتی آزاد جهان شد

مقیم/ در دیدار فینال چهارمین دوره جام باشگاههای کشتی آزاد جهان تیم ایزی پایپ کاشان با پیروزی مقابل تیم تایتان مرکوری آمریکا، قهرمان این دوره از مسابقات شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان از صبح روز گذشته، 16 آذرماه با حضور 10 تیم خارجی و سه تیم از ایران در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شد و شامگاه امروز، جمعه با مشخص شدن تیم های برتر به پایان رسید.
ایزی پایپ کاشان در دیدار فینال و بسیار حساس که با تشویق بی امان علاقه مندان و تماشاگران ایرانی همراه بود، تیم قدرتمند تایتان مرکوری آمریکا مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته را شکست داد و کاپ قهرمانی را در ایران نگه داشت.
از لحظات حساس دیدار فینال می توان به مبارزه حسین الیاسی دارنده مدال طلای بازی های داخل سالن آسیا و نازاری کولچیتسکی اشاره کرد که الیاسی در لحظات پایانی و در حالی که کشتی با نتیجه 3 بر 3 به سود نماینده کشورمان دنبال می شد، در ثانیه های پایانی در خاک حریف قرار گرفت و در نهایت با نتیجه 5 بر 4 مسابقه را واگذار کرد.
یکی از کشتی های حساس و دیدنی دیدار فینال، مبارزه علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز بزرگسالان جهان در مقابل دیوید تیلور آمریکایی بود؛ تیلور سال گذشته در جام جهانی کرمانشاه حسن یزدانی را شکست داده بود این مرتبه نیز موفق شد در یک کشتی سراسر حمله، حریف ایرانی خود را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد.
در کشتی پایانی و در وزن 125 کیلوگرم هر دو تیم برای قهرمانی نیاز به پیروزی در این دیدار داشتند.
گنوپتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از تیم ایزی پایپ به مصاف گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از تایتان مرکوری آمریکا رفت و این آزادکار گرجستانی تیم ایزی پایپ بود که در این دیدار بسیار حساس حریف خود را 6 بر 5 شکست داد و قهرمانی تیم کاشانی را قم زد.
کشتی گیران تیم تایتان مرکوری آمریکا همچون کایل اسنایدر و دیوید تیلور در کنار تشک هموطن خود را به شدت تشویق می کردند.
در تیم تایتان مرکوری آمریکا قهرمان سال گذشته جام باشگاه های کشتی آزاد جهان عنوان دارانی همچون کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک، توماس گیلمان، فرانگلین گومز دارنده مدال نقره جهان و نیک گویازدوفسکی دارنده برنز جهان حضور داشتند و در تیم ایزی پایپ کاشان نیز شاهد حضور قهرمانانی مطرحی از جمله گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک، ولادمیرخینچیگاشویل دارنده مدال طلا و نقره المپیک و طلا و نقره و برنز جهان از گرجستان، ولادیسلاو بایتسایف دارنده مدال برنز اروپا از روسیه، حسین شهبازی قهرمان جوانان جهان و علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز بزرگسالان جهان بودیم.
تیم بیمه رازی قهرمان دو دوره این رقابت ها با کشتی گیران عنوان داری همچون عبدالرشید سعداله یف قهرمان المپیک و جهان، انور گدویف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک و ختیگ تسابولوف قهرمان جهان از روسیه، کمیل قاسمی دارنده مدال های نقره و برنز المپیک و نقره جهان، مسعود اسماعیل پور و سید احمد محمدی دارندگان مدال های نقره و برنز جهان در این دوره از رقابت ها حضور پیدا کرد که در دیدار مقابل ستارگان ساری 6 بر 4 شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند و بعد از این شکست شوک آور از ادامه رقابت ها برای کسب عناوین پنجم تا دوازدهم انصراف داد.
بعد از مراسم فینال، یک دستگاه خودرو از سوی فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز به علیرضا کریمی که در رقابت های قهرمانی سال 2017 زیر 23 ساله های جهان در لهستان مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی حضور نیافت، اهدا شد.

نتایج انفرادی دیدار ایزی پایپ کاشان – تیاتان مرکوری آمریکا
57 کیلوگرم: رضا اطری 6 – توماس گیلمان 4
61 کیلوگرم: ولادیمیر خینچگیاشویلی 7 – آلن واترز صفر 
65 کیلوگرم: فرزاد عموزاده خلیلی 6 – برنارد فوترل 3
70 کیلوگرم: محمد نادری 2 (به دلیل کسب امتیاز آخر برنده شد) – فرانکلین گومز 2
74 کیلوگرم: حسین الیاسی 4 – نازاری کولچیتسکی 5
79 کیلوگرم: رضا افضلی صفر – کیل داک 12
86 کیلوگرم: علیرضا کریمی یک – دیوید تیلور 3
92 کیلوگرم: حسین شهبازی 4– نیکلاس هفلاین 2
97 کیلوگرم: ولادیسلاو بایتسایف صفر – کایل اسنایدر 11
125 کیلوگرم: گنوپتریاشویلی 6 - گویازدوفسکی 5

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جام     |     همکاری     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi