کد خبر : ۴۸۸۹۰۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶
نزدیک شدن روابط ایران و ترکیه یکی از بارزترین دستاوردهای دیپلماسی موفق ایران است

مقیم/ خبرنگار رادیو تونس با اشاره به دیپلماسی موفق دولت روحانی، گفت: بازگشت ایران به صحنه بین المللی در پی توافق هسته ای، بسیار حائز اهمیت است

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، وی در حاشیه نشست 'برنامه آموزش بین المللی رسانه ای'در ترکیه تصریح کرد: نزدیک شدن روابط ایران و ترکیه به ویژه در ارتباط با پرونده سوریه در جریان نشست سوچی یکی از بارزترین دستاوردهای دیپلماسی موفق ایران است.
بن مسعود ادامه داد: بازگشت ایران به صحنه بین المللی در پی توافق هسته ای، بسیار حائز اهمیت است و امکان ارائه تصویری صحیح از ایران و خط بطلان کشیدن بر بسیاری از دروغ هایی را که علیه این کشور رواج داده می شود، فراهم کرده است.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به تحصیل تعداد قابل توجهی از دانشجویان ایرانی در رشته های مرتبط با علوم هسته ای آن را نشانه توجه مسئولان ایران به تربیت نسلی مسئولیت شناس به منظور حفظ دستاوردهای کنونی دانست.
این خبرنگار تونسی تاکید کرد: ایران در بخش های مختلف از جمله خودرو سازی و فناوری های جدید پیشرفت بسیار خوبی داشته است و بر خلاف شایعه هایی که در مورد ایران و اعمال محدودیت ها علیه مردم این کشور رواج داده می شود، باید گفت ایران کشوری آزاد است و زنان در آن از حقوق خود برخوردار بوده و مقام های مهمی دارند.
بن مسعود در ادامه، سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران را ناشی از فشار لابی های داخل دولت آمریکا و نیز لابی های صهیونیستی دانست.
وی همچنین تعطیلی سفارت اسرائیل در تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گشایش سفارت فلسطین اشغالی را گامی سمبلیک و مهم برشمرده و اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورهای عربی شجاعت چنین اقدامی را ندارند حال آنکه ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز حامی قضیه فلسطین بوده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تونس     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi