کد خبر : ۴۸۸۸۶۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
مراسم انتخاب نویسندگان برتر و کتاب سال اوگاندا

مقیم/ با همکاری انجمن نویسندگان و ناشران کتاب اوگاندا و با همكاري رایزنی فرهنگی ایران در کامپالا،مراسم انتخاب نویسندگان برتر و کتاب سال اوگاندا برگزار شد.

به گزارش مقیم، مراسم انتخاب نویسندگان برتر و کتاب سال اوگاندا با حضور علی بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان، ناصر کاکومبا، ريیس انجمن نویسندگان و ناشران اوگاندا و هنری کاوِسی، نویسنده و قاضی دادگاه عالی اوگاندا به عنوان مهمانان ویژه و 130 تن از نویسندگان، ناشران، اساتید دانشگاه و فروشندگان اوگاندا با ارايه 54 اثر در کامپالا، برگزار شد.

بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان در سخناني، برگزاری مراسم انتخاب کتاب برتر در اوگاندا را که برای نخستین بار انجام شد، اتفاقی فرخنده و گامی مؤثر برای ارج گذاشتن به شأن کتاب و نویسندگان و تلاشی ارزشمند برای توسعه کتاب و کتابخوانی برشمرد.

 وی با معرفی کتاب به عنوان میراثی ماندگار گفت: تلاش امروز شما تولید محتوا به صورت کتاب، سرمایه‌ای است که نه تنها امروز، بلکه آیندگان نیز از آن بهره خواهند برد و به شما افتخار خواهند کرد. امروز یکی از معیارهای مهم توسعه در جوامع، کتاب است و لازمه توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

بختیاری افزود: استقلال در اندیشه، رعایت مصالح ملی و توجه به نیازهای جامعه را از خصوصیات یک نویسنده خوب است و عدم استقلال فکری و نداشتن ارزیابی صحیح از فرهنگ جامعه بومی و ارزش‌های آن نقطه ضعفی است که می‌تواند گاهی خطرناک باشد.

 رایزن فرهنگی کشورمان در راستای مبادلات فرهنگی و ترجمه کتب ایرانی، برای حمایت از نویسندگان اعلام آمادگی كرد.

 پس از آن، کاکومبا، ريیس انجمن نویسندگان و ناشران اوگاندا در سخنانی، گزارشی از روند انجام کار و استقبال نویسندگان و ناشران از این مراسم ارايه كرد.

 در ادامه اين مراسم، علاوه بر اهداي لوح‌ تقدیر به آثار منتخب، کتاب «از زمین خودت محافظت کن» اثر امیلیان کاییما به عنوان کتاب برتر سال انتخاب شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری مشترک     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi