کد خبر : ۴۸۸۸۶۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶
قوام شهیدی در افتتاحیه اولین فستیوال فیلم ایران؛ هنر زبان مشترک بشر است که در پی ایجاد راهی برای ایجاد اتحاد و مسالمت بین انسانهاست

مقیم/ سخنراني قوام شهیدی سفير ایران در گرجستان در افتتاحيه اولين فستيوال فيلم ايران كه در اولين شب با استقبال بي نظيري إز طرف جامعه گرجستان و ايرانيان مقيم واقع شد بطوری که تمام سالن پانصد نَفَری اشغال شده بود.

به گزارش مقیم، سخنراني قوام شهیدی سفير ایران در گرجستان  در افتتاحيه اولين فستيوال فيلم ايران كه در اولين شب با استقبال بي نظيري إز  طرف جامعه گرجستان و ايرانيان مقيم واقع شد بطوری که تمام سالن پانصد نَفَری اشغال شده بود.

متن کامل سخنرانی سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان به شرح زیر است:
 

بنام خالق هنر
سرکارخانم بریکاشویلی معاونت محترم وزارت فرهنگ و حفظ آثار تاریخی ، جناب آقای گیورگی شرواشیدزه رئيس محترم دانشگاه جاواخشويلي، جامعه محترم دیپلماتیک،  هنر دوستان ، خانم ها و آقايان ؛
جشن میلاد پیامبر اسلام و هفته وحدت را تبریک گفته، افتخار داريم برپايه چندين قرن روابط تاريخي و فرهنگي ميان دو ملت در بيست وپنجمين سالگرد روابط سياسي دو كشور و در آستانه يكصدمين سالگرد تاسيس بزرگترين مركز علمي و دانشگاهي  گرجستان و با گذشت 4 دهه از عمر سينما در جمهوری اسلامی ایران، شاهد برگزاري جشنواره فيلم ايراني در تفلیس باشيم .
 انتخاب دانشگاه جاواخيشويلي كه رشته ايران شناسي در آن قدمتي صد ساله، برابر با تاسيس اين دانشگاه دارد به عنوان محل برگزاري اين رويداد هنري ، از عمق و پيوند بسيار مستحكم  علمي و فرهنگي ميان دو ملت حكايت می کند. هنر كه ريشه در روح پاك همه انسانها دارد، زبان مشتركي است كه بشر نوعا در طول تاريخ براي ارتباط با يكديگر از آن بهره گرفته و اين زبان  توانايي آن را دارد تا بشريت را از اطراف جهان به يكديگر پيوند دهد. زبان درجهان هنر، زبان دوستي، مهر، محبت و صلح است كه تفاوتي در ميان ملت هاي جهان نمي بيند و در پي آن است تا راهي براي اتحاد و مسالمت بین انسان ها بيابد.
 در دنياي امروز كه دنياي رسانه هاي نو است، سينما جايگاهي ويژه در معرفي فرهنگ ها و نزديكي ملت هاي جهان به هم دارد. در اين راستا، سينماي ايران با برخورداری از جوائز کن و اسکار يكي از موئلفه هاي مهم ارتباط فرهنگي ميان ايرانيان و ملت هاي ديگر شده است که نقشي اساسي در معرفي فرهنگ و انديشه جامعه ايراني به مردمان ديگر كشورها دارد. 
اینک با قدرداني از حضور شما سروان گرامي، علاقه مندان به فرهنگ و سينماي ايران، ايران شناسان و دوستداران زبان فارسي، لازم مي دانم از حمايتهاي وزرات فرهنگ و حفظ بناهاي تاريخي و دانشگاه جاواخيشويلي كمال تشكر را داشته باشم. همچنين جاي دارد از حضور بسيار ارزشمند هنرمندان و كارگردانان خوب سينماي ايران خانم ها و آقایان نگار آذربايجاني، سامان سالور، سميرا حسن پور ، سحر صباغ سرشت، بلال طاهری و تمامي عزيزاني كه ما را در برگزاري اين رويداد مهم فرهنگي ياري رساندند تقدير و تشكر نمايم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دکتر قوام شهیدی     |     سیدجواد قوام شهیدی     |     فستیوال     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi