کد خبر : ۴۸۸۸۵۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
سیر صعودی حضور گردشگران در ایران

مقیم/ بر اساس اعلام یک موسسه آماری حدود ۵.۵ میلیون گردشگر بین المللی به ایران سفر کرده اند که افزایش ۱۱.۶ درصدی در مقایسه با آمار سال گذشته را نشان می دهد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، موسسه آماری «استاتیستا» (statista) اعلام کرده است بر اساس گزارش انجمن جهانی سفر و گردشگری، حدود 5.5 میلیون گردشگر بین المللی به ایران سفر کرده اند که افزایش 11.6 درصدی در مقایسه با آمار سال گذشته را نشان می دهد.
این موسسه آماری آلمانی تصریح کرد سهم بخش گردشگری در تولید ناخالص داخلی ایران برای سال 2017 حدود 28 میلیارد دلار است و با پیش بینی باقی ماندن توافق هسته ای میان ایران و غرب، سهم کلی بخش گردشگری در تولید ناخالص داخلی ایران تا سال 2027 به 79 میلیارد دلار افزایش می یابد.
در این گزارش آمده است پس از شروع مذاکرات هسته ای درسال 2013، ایران به بازسازی صنعت گردشگری خود پرداخت. مسافران غربی اکنون به طور فزاینده ای فرصت سفر به ایران را دارند در حالی که پیش از این، امکان سفر برای گردشگران بسیار محدود شده بود. لغو تحریم های اقتصادی، ازسرگیری خطوط هوایی مستقیم پرواز به ایران وهمچنین آسان کردن شرایط دریافت روادید ایران، بار دیگر این کشور را به یکی از قطب های جذاب گردشگری تبدیل کرد. ورود روزافرون گردشگران با امضای توافق هسته ای در اواخر سال 2015 روند صعودی به خود گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : روز گردشگری     |     روز جهانی گردشگری     |     گردشگری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi