کد خبر : ۴۸۸۸۴۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
برگزاری کنفرانس «رویکردهای نوآورانه در علوم و آموزش اسلامی» در آلمان

مقیم/ کنفرانس «رویکردهای نوآورانه در علوم و آموزش اسلامی» در اسنابروک آلمان برگزار می شود.

به گزارش مقیم، کنفرانس «رویکردهای نوآورانه در علوم و آموزش اسلامی» در تاریخ 20 تا 23 سپتامبر 2018 در دانشگاه اسنابروک آلمان برگزار می‌شود.
به گزارش سایت دانشگاه اسنابروک، این کنفرانس دو هدف اصلی دارد: اولین هدف، بحث میان رشته‌ای در مورد راه‌ها و رویکردهای جدید برای تفسیر تازه از میراث غنی و تاریخ علوم سنتی اسلامی در جهان معاصر است. در این راستا، این کنفراس به ویژه به این موضوع می‌پردازد که آیا تا به حال، نوآوری در میراث سنتی علوم اسلامی، انجام شده است یا خیر. دومین هدف نیز کمک به بازتاب پروژه‌های دانشگاهی در زمینه بهبود کیفیت آموزش اسلامی و توسعه برنامه‌های درسی بهتر در موسسات پژوهشی و آموزشی مذهبی است. تمرکز اصلی این بخش از کنفرانس نیز  بر این است که چگونه بخش‌های تئوری و عملی تدریس موضوعات اسلامی را می‌توان بهبود بخشید تا بتوانند نیازهای جوامع در حال تغییر ما را برآورده کنند. بنابراین، در این کنفرانس جلسات پرسش و پاسخ برای محققان آموزش و پرورش مذهبی برگزار می‌شود تا در مورد روش‌ها و اصول آموزشی جدید در زمینه های مربوطه بحث شود.
در این کنفرانس از مقاله‌هایی که به خصوص بر روی موضوعات تفکر حقوقی اسلامی، الهیات اسلامی، فلسفه اسلامی، تاریخ اسلام، تفسیر قرآن، مطالعات حدیث، مطالعات دینی و اعتقادی، روانشناسی، مطالعات دیالکتیک و آموزش و پرورش متمرکز باشند، استقبال می‌شود.
انتخاب مقالات براساس هماهنگی مقاله با موضوع کنفرانس و ارتباط با برنامه است. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس ‌باید حداکثر تا پایان دسامبر سال جاری میلادی، چکیده سخنرانی و رزومه خود را به این کنفرانس ارسال کنند. 
تصمیم کمیته انتخابات تا 20 ژانویه 2018 به نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد. شرکت‌کنندگان در این کنفرانس باید بپذیرند که مقالات خود را در یک جلسه پس از  بررسی منتشر کنند. برای انتشار مقالات، تاریخ سپتامبر 2019 برنامه‌ریزی شده است. 
گفتنی است؛ محل اقامتِ افرادی که مقالاتشان پذیرفته شود، تامین می‌شود. هزینه های سفر نیز پرداخت خواهد شد. زبان این کنفرانس انگلیسی و آلمانی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آلمان     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi