کد خبر : ۴۸۸۸۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
تاکید بر ضرورت تعمیق مبادلات دانشگاهی ایران و الجزایر

مقیم/ رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دیدار با رييس شوراي عالي اسلامي الجزاير با تاکید بر پدیده افراط‌گرایی به عنوان چالش مهم منطقه‌ای و جهانی گفت: دو كشور ايران و الجزاير بايد بر روي مشتركات مذاهب اسلامي تكيه كنند و در برابر افراط‌گرايي ايستادگي كنند.

ببه گزارش مقیم، وعبدالله غلام‌الله، رييس شوراي عالي اسلامي الجزاير و هيأت همراه كه به منظور شركت در كنفرانس «وحدت اسلامي» به كشورمان عزيمت كرده‌ است، ظهر امروز (13 آذرماه) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس اين سازمان ديدار و در خصوص توسعه روابط في مابين گفت‌وگو كرد.

بوعبدالله غلام‌الله در سخناني، به ضرورت تقویت روابط بين دو كشور خصوصا تحکیم و توسعه مناسبات فرهنگي تأكيد و خواستار عميق‌تر شدن همكاري‌هاي في مابين به ويژه مبادلات دانشگاهي شد.

رييس شوراي عالي اسلامي الجزاير از انقلاب الجزایر به عنوان جنبشی ضد استعماری، استقلال‌طلب و آزادی‌بخش ياد كرد و گفت: انقلاب الجزایر، تلاش مردمی برای آزادی و رهایی از استعمار است. قبل از استقلال، جامعه الجزاير تحت سلطه دامنه‌دار و طولاني استعمار بود كه با وضعيت نابسامان فرهنگي، اقتصادي و سياسي همراه شد و در نهايت به ايجاد بحران هويت انجاميد. اما پس از استقلال و رهايي از استعمار، برپايه اصول و اعتقادات اسلامي استقرار يافت.

وي افزود: ارکان انقلاب الجزایر متكی بر نیروی ملت خود بود و از این جهت اشتراکات زیادی با انقلاب اسلامی ایران دارد. روابط دو كشور از زمان پيروزي انقلاب اسلامي ايران در حال پيشرفت و تكميل بوده است .

در ادامه، ابراهیمی‌ترکمان ضمن برشمردن اهمیت توسعه روابط فرهنگی ایران با الجزاير، اظهار كرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با فراهم‌سازی گسترش ارتباطات با افراد متخصص و صاحب‌نظر در کشور و بهره‌گیری از ظرفیت آنان در مسیر روابط فرهنگی بین‌المللی، فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی را به جهانیان معرفي مي‌كند.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با اذعان اينكه فعالیت‌های متقابل فرهنگی ايران و الجزایر پیوسته در جریان است، گفت: رايزني فرهنگي ايران در الجزاير با مجموعه‌های فرهنگي، علمی و دانشگاهی روابط گسترده‌اي در عرصه فعالیت‌های بین‌المللی ايجاد كرده است كه مي‌تواند به تداوم همكاري‌هاي في مابين بيانجامد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي به پدیده افراط‌گرایی به عنوان چالش مهم منطقه‌ای و جهانی اشاره و تصريح كرد: براي مقابله با افراط‌گرايي بايد آموزه‌هاي ديني به صورت صحيح به جوانان و كودكان آموزش داده شود.

وي در ادامه، افزود: وجود شخصيت‌هاي فرهيخته و دانشمند و حضور آنان در مجامع بين‌المللي مي‌تواند در معرفي اسلام اصيل و حقيقي مؤثر باشد.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خاطرنشان كرد: دو كشور ايران و الجزاير بايد بر روي مشتركات مذاهب اسلامي تكيه كنند و در برابر افراط‌گرايي ايستادگي كنند.

در اين ديدار سيدمحمدحسين هاشمي، معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،  سيد عبدالامير موسوي‌بدر، رايزن فرهنگي ايران در الجزاير، عبدالمنعم، سفير الجزاير در تهران، عبدالكريم ركايبي، وزير مستشار سفارت الجزاير در تهران و ياسين كسيور، رييس تشريفات شوراي عالي اسلامي الجزاير، حضور داشتند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترکمان     |     الجزایر     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi