کد خبر : ۴۸۸۷۲۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶
آخرین وضعیت آب و برق در مناطق زلزله‌زده کرمان زلزله استان کرمان - خسارات وارد شده به منازل مسکونی در روستای گروک شهر راور

مقیم/ مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: در پی زلزله ۶.۱ ریشتری امروز استان کرمان وضعیت برق در شرایط نسبتا پایداری قرار دارد و برق ۲۵۰ مشترک که اکنون با قطعی مواجه شده‌اند تا غروب امروز وصل می شود.

به گزارش مقیم جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کرمان، شبکه فشار قوی و فشار متوسط کاملا در مدار بهره‌برداری قرار دارد، گفت: ۸۰ روستا معادل ۴۵۰۰ مشترک درگیر زلزله شده‌اند که هشت روستا در حوزه فشار ضعیف دچار آسیب‌هایی شدند که موجب شد برق ۲۵۰ مشترک قطع شود.

وی ادامه داد: همکاران ما در حال فعالیت هستند و تا قبل از غروب آفتاب وضعیت شبکه برق کرمان کاملا پایدار خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو با اشاره به وضعیت آب و فاضلاب مناطق زلزله زده نیز، گفت: در بخش شهری شرایط کاملا پایدار است. در بخش روستایی نیز در منطقه‌ای که زلزله رخ داده ۱۱۰۰ مشترک وجود دارد که در این بین دو روستا شرایط نرمالی ندارند.

جعفرزاده ادامه داد: در این دو روستا ۶۰ خانوار وجود دارد که تا زمانی که کدورت آب به‌طور کامل از بین رود عملیات آبرسانی با تانکر انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، زلزله ۶.۱ریشتری در ساعت ۶:۰۲ صبح امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه "هجدک " از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد.

 

 
 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زلزله هجدک کرمان را لرزاند     |     مسکن     |     کمبود آب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi