کد خبر : ۴۸۸۴۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
محمد بن سلمان: در طرح مبارزه با فساد ۱۰۰ میلیارد دلار به خزانه دولت بازگشت

مقیم/ ولیعهد عربستان تأکید کرد که بیشتر شاهزادگان و مسئولانی که در چارچوب طرح مبارزه با فساد بازداشت شده‌اند، حل و فصل مسالمت‌آمیز موضوع اتهامات را به محاکمه ترجیح داده‌اند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایسنا، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مصاحبه با روزنامه نیویورک تایمز گفت: نتایج تحقیقات درباره فساد همراه با دو پیشنهاد(یا ارجاع تحقیقات به دادگاه‌ها و باز کردن پرونده‌های جنایی یا امضای توافق آشتی دوستانه) به تمامی بازداشت شدگان در چارچوب مبارزه با فساد ارائه شد. 95 درصد متهمان با گزینه دوم موافقت کردند.

وی افزود: تنها حدود یک درصد از بازداشت شدگان توانستند بی‌گناهی‌شان را ثابت کنند و حدود چهار درصد نیز گفتند که بی‌گناه هستند و از وکلایشان برای اثبات بی‌گناهی کمک خواهند گرفت.

محمد بن سلمان گفت: حدود 100 میلیارد دلار از طریق کمپین مبارزه با فساد به خزانه دولت بازخواهد گشت و این مقداری است که به خاطر فساد این افراد به هدر رفته بود.

وی اخبار منتشر شده درباره سوء استفاده از قدرت برای کنار زدن رقبایش را "ادعاهای سخیف" دانست.

محمد بن سلمان از اظهارنظر درباره اوضاع سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان خودداری و تنها به گفتن این جملات اکتفا کرد: حریری که یک مسلمان سنی است دیگر هرگز به سرپوشی برای دولت لبنان که اساسا حزب الله بر آن سیطره دارد، تبدیل نمی‌شود.

وی درباره جنگ یمن نیز مدعی شد: رخدادها در یمن به نفع دولت مشروع این کشور که مورد حمایت عربستان است و کنترل 85 درصد خاک این کشور را در دست دارد، پیش می‌رود.

انتهای پیام

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد بن سلمان     |     محمد     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi