کد خبر : ۴۸۸۴۶۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
برگزاری سمینار مشترک اتحادیه اروپا با ایران حامل پیام به رسمیت شناختن فناوری صلح آمیز هسته ای کشورمان است

مقیم/ معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برگزاری سمینار 'همکاری‌ های هسته ای، پیشرفت ها و چشم اندازها' در قالب سومین دور از گفتگوهای سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا در اصفهان حامل پیام به رسمیت شناختن فناوری صلح آمیز انرژی هسته ای ایران از سوی این اتحادیه است .

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  عباس عراقچی سه شنبه شب در دیدار استاندار اصفهان افزود: برگزاری این سمینار در اصفهان دربردارنده آن است که اتحادیه اروپا، حق برخورداری جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را به رسمیت می شناسد و خواهان توسعه همکاری ها با کشورمان است. 
عراقچی بیان کرد: سمینار یاد شده، دومین سمینار برای بررسی راهکارها جهت توسعه همکاری های اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای است که پس از برجام شکل گرفت. 
وی با اشاره به اینکه در این سمینار چگونگی همکاری های هسته ای طرفین در بخش های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: پس از برجام افق جدیدی برای همکاری های هسته ای ایران و کشورهای اروپایی گشوده شده است و با برگزاری این سمینارها افزون بر اینکه دانشمندان ایران و اروپا در زمینه های مختلف انرژی صلح آمیز هسته ای تبادل نظر می کنند، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در بخش انرژی صلح آمیز هسته ای به کشورهای عضو اتحادیه اروپا معرفی می شود. 
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه برگزاری این سمینارها موجب شناخت بیشتر کشورهای جهان با توانایی های جمهوری اسلامی در زمینه استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای می شود، تصریح کرد: کشورهای دنیا پس از آشنایی با این توانایی ها، به دستاوردهای دانشمندان جوان کشورمان برای دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای احترام می گذارند.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت برگزاری سمینار ' همکاری‌ های هسته ای، پیشرفت ها و چشم اندازها' در قالب سومین دور از گفتگوهای سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا در اصفهان گفت: کشورهای اروپایی از تجربیات خوبی در زمینه انرژی هسته ای برخوردارند و توسعه همکاری اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف انرژی صلح آمیز هسته ای موجب انتقال این تجربیات به دانشمندان جوان کشورمان خواهد شد. 
استاندار اصفهان نیز برگزاری سمینار همکاری های هسته ای اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی در اصفهان را در ابعاد مختلف با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: حضور معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این سمینار و اعلام مواضع قاطع ایشان مبنی بر اینکه برجام غیر قابل خدشه می باشد، از دیدگاه دیپلماسی و اثبات حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است. 
سمینار 2 روزه ' همکاری‌های هسته ای، پیشرفت ها و چشم اندازها ' در قالب سومین دور از گفتگوهایی سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا، روز سه شنبه با حضور سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اصفهان آغاز به کار کرد. 
سومین دور از گفتگو های سطح بالای ایران و اروپا به ریاست سید عباس عراقچی و هلگا اشمید روز دوشنبه در تهران آغاز شد. 
انرژی محیط زیست، مسایل اقتصادی، مبارزه با مواد مخدر، حقوق بشر و مسایل منطقه ای از مهمترین محورهای گفتگوهای سطح بالای تهران و بروکسل است. 
بعد از اجرایی شدن سند برجام، طرفین 2 دور گفت و گو در تهران و بروکسل انجام داده اند این در حالی است که ایران و اتحادیه اروپا در سال های گذشته نیز گفت و گوهایی در قالب گفت و گوهای انتقادی و سازنده داشته اند. 
برجام موانع حقوقی همکاری های بین المللی هسته ای با ایران را هم از میان برداشته است به طوریکه بر اساس ضمیمه سه برجام، کشورها باید در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای نیز با ایران همکاری کنند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دکتر عراقچی     |     عراقچی     |     سیدعباس عراقچی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi