کد خبر : ۴۸۸۳۹۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
جمع آوری کمک برای زلزله‌زدگان غرب ایران در لندن

مقیم/ در راستای کمک و همدلی ایرانیان سراسر جهان با زلزله زدگان غرب کشور، مراسم جمع آوری کمک های مردمی به همت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در لندن و با همکاری کمپین پشت گرمی و سخنرانی دکتر علیرضا شیری در کانون توحید لندن برگزار شد.

به گزارش مقیم، مراسم جمع آوری کمک های مردمی به همت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در لندن و با همکاری کمپین پشت گرمی و سخنرانی دکتر علیرضا شیری در کانون توحید لندن برگزار شد.

در آغاز این مراسم که با استقبال قابل توجه ای از جانب هموطنان ایرانی مقیم لندن و به ویژه دانشجویان ایرانی مواجه شد، علیرضا ولی زاده دبیر علمی انجمن اسلامی دانشجویان در لندن، به بیان شرح مختصری در رابطه با فعالیت های این انجمن و نقش این فعالیت ها در برقراری ارتباط مؤثر بین ایرانیان خارج از کشور و هموطنان داخل کشور و همچنین ایجاد وحدت و همدلی بین ایرانیان مقیم خارج از کشور پرداخت. ولی‌زاده پس از یادآوری سابقه کانون توحید لندن در جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله‌زدگان شهریور ۱۳۵۷ طبس،ضمن معرفی کمپین پشتگرمی، توضیحاتی را در رابطه با همکاری کانون توحید لندن با این کمپین و نحوه جمع آوری و ارسال کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارائه نمود.  
در ادامه، سخنران این مراسم دکتر علیرضا شیری، با ذکر مقدمه ای در مورد فعالیت های کمپین پشتگرمی، از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان در لندن به دلیل هماهنگی و برگزاری سریع این جلسه تقدیر نمود و سخنان خود را با موضوع "چگونه در مصیبت ها و فقدان های شدید (سوانح/مرگ/شکست عاطفی) معنای خویش را از دست ندهیم؟" ادامه داد. 
در پایان این سخنرانی دکتر شیری به گفتگو با دانشجویان پرداخت و از تجربه حضور خود در کانون توحید لندن و همکاری با دانشجویان ایرانی خارج از کشور سخن گفت.
وی خاطر نشان کرد که از سنین جوانی و از دوران دانشجویی با کانون توحید لندن و فعالیت های آن آشنایی داشته و سخنرانی در این مکان را باعث افتخار دانست زیرا کسانی که به سخنرانی در این مکان می پردازند میراث دار شخصیت های برجسته و تاریخ سازی هستند که در گذشته در این مکان فعالیت داشته اند و لذا باید محتوایی در خور شأن و فاخر در سخنرانی ها ارائه گردد.
 دکتر شیری همچنین توضیحاتی در مورد کمپین پشتگرمی ارائه کرد و سپس از  روند شکل گیری این پویش از ابتدا تا کنون سخن گفت و خاطر نشان کرد که تعداد اعضای این کمپین تا به این لحظه به ده هزار نفر رسیده است و رقمی بیش از یک میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌زدگان جمع آوری شده است. دکتر شیری در ادامه بیان کرد که این کمپین تصمیم دارد بعد از تهیه اقلام مورد نیاز که بر اساس تحقیقات میدانی جمع آوری می شود و توزیع آن در مناطق آسیب دیده است، الباقی مبلغ جمع آوری شده را صرف راه اندازی یک مرکز فرهنگی ویژه کودکان در مناطق زلزله زده کند که این طرح با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه شده است. در این مرکز با استفاده از نیروهای محلی، به کودکان آموزش های لازم در خصوص بهداشت و روان و کسب و کار ارائه خواهد شد. هدف از این کار هم این است که در کنار نهاد‌ها و ارگان های رسمی مانند هلال احمر که به بازسازی زیر ساخت ها می پردازند، بُعد معنوی کمک و تامین آینده کودکان آسیب دیده نیز مورد توجه قرار گیرد.

در پایان، کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده توسط اعضای انجمن اسلامی، دانشجویانو ایرانیان داوطلب، بسته بندی و برای ارسال به مناطق زلزله زده آماده شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زلزله کرمانشاه     |     کانون توحید لندن     |     زلزله     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi