کد خبر : ۴۸۸۳۸۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
ظریف: ایران آماده همکاری با سازمان ملل در همه حوزه های مورد انتظار در افغانستان است

مقیم/ وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی ایران به منظور همکاری نزدیک با سازمان ملل و دیگر کارگزاری های آن سازمان در تمامی حوزه های مورد انتظار در افغانستان خبر داد و گفت: ایران خواستار ثبات در افغانستان بوده و در این راستا تلاش کرده است.

به گزارش مقیم، محمد جواد ظریف در دیدار تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان ضمن اشاره به همکاری های جاری میان ایران و افغانستان و لزوم افزایش شتاب این همکاریها در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی، اهمیت مقابله با گسترش تهدیدات و خطر گروه داعش در منطقه و از جمله افغانستان با توجه به شکست های اخیر این گروه تروریستی در کشورهای عراق و سوریه را یادآور شد.
اعلام حمایت کشورمان از تلاشهای دولت وحدت ملی افغانستان و سیاست جاری جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد ثبات در این کشور و همچنین حمایت از تلاش های سازمان ملل در تمامی ابتکارات مربوط به استقرار صلح در افغانستان از جمله محورهای دیگر گفت وگوها در این دیدار بود.
تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز در این دیدار گزارش مبسوطی از اوضاع کنونی و امنیتی افغانستان و همچنین راه های مختلف تداوم گفت وگوهای صلح در افغانستان به منظور استقرار ثبات و امنیت در این کشور ارائه کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمدجواد ظریف     |     محمد جواد ظریف     |     ظریف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi